Whey Protein

Whey Protein

Whey Protein Tozu Nedir ?

Whey'in Türkçe karşılığı peynir altı suyudur. Whey protein tozu peynir altı suyu tozu (PST) olarak da bilinmektedir. Sütte kazein ve whey proteini bir arada bulunur. Peynir yapımı sırasında kazein ve whey proteinleri birbirinden ayrılarak işlenmemiş peynir altı suyu elde edilir. Bu peynir altı suyu çeşitli filtrasyon işlemlerinden geçirilerek bugün kullandığımız whey protein tozu haline gelir.

Uygulanan arındırma ve filtrasyon işlemlerinden sonra whey protein tozları 3 farklı sınıfta sunulmaktadır.

Devamını oku..

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 35

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 35

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Konsantre Whey Protein Tozu

Diğer whey proteinlere göre en az işlem görmüş protein tozu çeşididir. Markadan markaya farklılık göstermekle birlikte %30 ila %80 arasında protein içermektedir. Türkiye'de en fazla satılan ve ağırlıklı olarak konsantre whey protein içeren ürün Hardline Whey 3 Matrix ürünüdür. Optimum Gold Standard whey ise tüm dünyada en çok tercih edilen protein tozu olarak bilinmektedir.

İzole Whey Protein Tozu

Konsantre whey proteine kıyasla daha az sayıdaki peptit bağları ile birbirine bağlanmış protein çeşididir. Protein isolate elde etmek için ion-exchange yada mikro filtrasyon yöntemleri kullanılmaktadır. Bu işlemler sonrasında içerisindeki gluten ve laktoz içeriği de yoğun miktarda azaltılmaktadır.

Hidrolize Whey Protein Tozu

Adından da anlaşılacağı hidrolize whey protein üretiminde whey protein bir hidrolizasyon işleminden geçirilmektedir ve bu işlem ile whey proteini içindeki proteinler peptit adı verilen küçük parçalara ayrılmaktadırlar. Bu işlemlerden sonra hidrolize whey proteinleri içinde en fazla 2'li ya da 3'lü peptit bağlarına sahip küçük protein parçaları bulunur. Bu peptit bağlarına ayrılma işlemi aslında vücutta da gerçekleştirilen bir işlemken dışarıda yapılması nedeni ile hidrolize whey proteinlerine önceden sindirilmiş ya da pre-digestive whey proteinleri de denmektedir.

Whey Protein Fiyatları

Gramajı ve protein saflık oranı whey protein fiyatlarını belirleyen temel unsurlardandır. Whey proteinin protein oranı arttıkça birim fiyatı (servis başı) da artmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Laktoz intoleransı olan kişilerde sindirim problemi yapabileceğinden kullanılması önerilmez.
  • Spor yapan kişilerin düzenli olarak kullanması tavsiye edilmektedir.
  • Whey protein tozu kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler. Doktorunuza danışmanız önerilir.
  • Böbrek probleminiz varsa, whey protein tamamlayıcılarının alımında daha fazla dikkatli olmanız gerekir. Doktorunuza danışmanız önerilir.

Whey Protein Satın Al:

Fitbull'da satılan tüm ürünler 100% orijinal olup sadece yetkili distribütör firmalardan temin edilmektedir. Ürünler uygun saklama koşullarında depolanmakta ve kargolanmadan önce kapak güvenlik bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir. Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.