Protein Tozu

Protein Tozu

Protein Tozu Nedir?

Protein tozu çeşitli kaynaklardan üretilebilmektedir. Örneğin peynir altı suyundan üretilen whey protein, peynir üretiminde bir yan ürün olarak oluşan peynir altı suyunun çeşitli filtrasyon işlemlerinden geçirilmesi ve kurutulması ile elde edilirken, soya proteini ise soya fasulyesinin çeşitli pişirme ve filtrasyon işlemleri ile tüm karbonhidrat ve yağlarından arındırılması ile elde edilir.

Devamını oku..

Gösterilen 21 - 40 / Toplam : 54

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Gösterilen 21 - 40 / Toplam : 54

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Protein Tozu Ne İşe Yarar ?

Temelde emilim hızlarına göre göre protein tozları konsantre, izole ve hidrolize gibi gruplara ayrılmışlardır. Bir protein tozu tercih etmeden önce bu tozun hayvansal mı yoksa bitkisel kaynaklı mı olması gerektiğini diyet tercihlerinize göre belirleyebilirsiniz. Şu an hayvansal protein olarak başta Whey Protein Tozu, Kazein protein tozu ve bitkisel olarak ise soya protein tozu seçenekleri mevcuttur

Vejetaryen bir diyet takip eden ya da laktoz intoleransı olan sporcuların protein tozu tercihini bitkisel kaynaklı olan soya proteininden ya da içeriğindeki laktoz oranı azaltılmış olan hidrolize veya izole whey protein tozu ürünlerinden yana yapmaları uygun olacaktır.

Protein Tozu Kullanımı

Protein tozunu damak tadınıza göre su veya süt ile tüketebileceğiniz gibi, kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir çok sağlıklı tatlı ve smoothie tarifleri bulabilirsiniz. 60 servislik bir protein tozu satın almanız durumunda, günlük kullanım sıklığınıza göre ürünü 30-60 gün gibi bir süre kullanabilirsiniz.

Protein Tozu Fiyatları

Marka, ham madde kalitesi, markanın yerli ya da ithal olması protein tozu fiyatları için belirleyici etkendir. Birim servis maliyeti BigJoy BigWhey gibi yerli ürünlerde daha düşük iken Multipower gibi Almanya'da üretilmiş ve Alman ham madde kullanılarak yapılmış ürünlerde daha yüksektir. Ayrıca tek servisteki protein miktarı fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır.

Protein Tozu Satın Al

Optimum Nutrition Gold Standard Whey, BigJoy BigWhey, Weider Premium Whey, Muscletech Nitro-Tech, Multipower 100% Pure Whey Protein, Dymatize ISO 100 Protein isolate ürünleri Türkiye'de en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Whey, kompleks, izole, kazein ve soya proteini ürünlerine sahip en iyi markaları en iyi fiyat ve ücretsiz kargo imkanıyla Fitbull'dan satın alabilirsiniz.

Fitbull'da satılan ürünler 100% orijinal olup sadece yetkili distribütör firmalardan temin edilmektedir. Ürünler uygun saklama koşullarında depolanmakta ve kargolanmadan önce kapak güvenlik bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.

Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak ve telefonda sipariş vermek çin 0850 532 28 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Laktoz içeren ürünler laktoz intoleransı olan kişilerde sindirim problemi yapabileceğinden kullanılması önerilmez.
  • Şeker ilaveli ürünler kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler. Doktorunuza danışmanız önerilir.
  • Böbrek probleminiz varsa, whey protein tamamlayıcılarının alımında daha fazla dikkatli olmanız gerekir. Doktorunuza danışmanız önerilir.