Mass Gainer

Mass Gainer

Mass Gainer Nedir

Hacim kazanımı ve kilo artışı için önemli olan vücut için gerekli kalorileri ve besin öğelerini doğru bir şekilde seçmektir. Eğer alınan kaloriler ve besin öğeleri günlük egzersiz modeline uyacak şekilde arttırılmazsa vücut düzenli bir metabolizma aktivitesi sağlamak açısından kendi yağ depolarını ve kas kütlelerini kullanmaya başlar. Bu durumda istenenin tam aksine hem vücut ağırlığında hem de kas kütlesinde bir düşüş gözlemlenir. Mass gainer ürünler bu yıkımı engellemek için formüle edilmişlerdir. Kilo aldırıcı ürünlerin aksine dengeli bir karbonhidrat & protein oranı sunar.

Devamını oku..

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 80

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 80

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Mass Gainer Ne İşe Yarar

Şiddetli ve yorucu fiziksel egzersizler kortizol gibi stres hormonlarının üretimini arttırarak kas yıkımına katkıda bulunurlar. Bu nedenle egzersizden hemen sonra gereken besin öğelerinin yeterli miktarlarda tüketilmesi ve bu yolla kas yıkımı engellenerek kas oluşumuna olanak sağlanması çok önemlidir. Günlük stres, kötü beslenme alışkanlıkları ve gerekli besinlerin tüketilmemesi, vücut ağırlığı veya kas kütlesi kazanmayı çok zorlu veya neredeyse imkansız bir durum haline getirir.

Kütle kazandıran mass gainer ürünleri gerekli tüm besin ve kalorileri kolay ve hızlı yoldan almanızı sağlayarak ağırlık ve kas kütlesi kazanmanızı kolaylaştırırlar. Bu ürünler genellikle kas kütlesinin yıkımını engellemek ve yeni kas oluşumu için gereken tüm kalorileri içinde bulunduran temel besinler olan protein ve karbonhidrat içeriklidirler. Dahası bu tarz bir tamamlayıcı madde kullanmak vücudun gereksinimlerini karşılaması, fonksiyonlarını düzgün bir şekilde devam ettirebilmesi ve fiziksel performansını en üst seviyeye çıkarabilmesi için ekstra bir enerji sağlar.

Kütle kazandıran mass gainer ürünleri aynı zamanda sporcunun sağlığına yararlı farklı bileşenler de içerirler. Çoğu hiperkalorik ürünün içerisinde, kasların iyileşme sürecini ve bağışıklık sisteminin işleyişini destekleyen bir amino asit olan glutamin maddesi bulunur. Bu ürünlerin çoğu aynı zamanda kas fonksiyonları ve kas kütlesinin büyümesi için gerekli besin öğeleri olan vitamin ve mineraller açısından da zengindirler.

Mass Gainer (Weight Gainer) Kullanımı

Mass gainer ürünleri sınıflara ayrılmışlardır. Bazılarının, kas iyileşmesi ve rejenerasyonu için gerekli besin öğelerini içerdikleri için antrenmandan hemen sonra tüketilmesi gerekirken, diğerleri (genellikle daha karmaşık bir yapıya sahip olanlar) günlük öğünlerin yerine geçmesi veya öğünleri tamamlaması için kullanılırlar. Bu tür ürünler yemek hazırlama ve pişirme gerekliliğini ortadan kaldırırken aynı zamanda öğünler arası atıştırmalık olarak da tüketilebilirler. Hangi tip mass gainer ürününün daha gerekli olduğu sporcunun amaçlarına göre değişir. Ürünler başlangıç seviyesindekiler için olduğu ileri seviye sporcular için de günlük enerji dengesi düşünülerek hazırlandığından, gereksiz kilo alımı veya yağ depolanması engellenmiştir. Bir ürünün içerdiği kalori ve basit şeker miktarı ne kadar fazlaysa, ürünün kilo aldırma ihtimali de o kadar yüksektir. Diğer yandan yüksek miktarda protein ve kompleks karbonhidrat içeren ürünler kas gelişimine çok daha fazla katkıda bulunurken yağ depolarının da yakılmasını sağlarlar.

Mass Gainer Ürünlerin Temel Faydaları:

 • Yüksek kalori kaynağıdır
 • Makro besin ihtiyacını tamamlarlar
 • Karbonhidrat ve protein içerirler
 • Toparlayıcı etkileri bulunur
 • Hacim kazanımına katkıda bulunurlar
 • Kas kütlesi kazanımını desteklerler

Satın Al:

Fitbull'da satılan tüm mass gainer ürünleri 100% orijinal olup sadece yetkili distribütörden temin edilmektedir.
Ürünler uygun saklama koşullarında depolanmakta ve kargolanmadan önce kutu güvenlik bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numarayı arayabilirsiniz.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

 • Kilo aldırıcı mass gainer ürünleri dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
 • Bu madde kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler.
 • Doktorunuza danışmanız önerilir.
 • Böbrek probleminiz varsa, protein tamamlayıcılarının alımında daha fazla dikkatli olmanız gerekir. Doktorunuza danışmanız önerilir.