Kompleks Amino Asitler

Kompleks Amino Asitler

Kompleks Amino Asit

BCAA , glutamin ve AOL gibi özellikli amino asitlerin yanında temelde whey proteini gibi etki edebilen, whey proteinlerinin kas büyümesindeki asıl etkisini sağlayan ve 20 amino asit’in hepsini birden içeren ürünlerdir.

Devamını oku..

Ürünler 1 - 20 / Toplam 32

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Ürünler 1 - 20 / Toplam 32

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Ne İşe Yarar

Kompleks amino asitlerin kalori ve yağ oranları sıfırdır. Bunun yanında SAA yani Silk Amino Asit’ler de bu kategoridedir. Silk Amino Asit’ler diğer amino asitlerden üretildiği kaynak açısından farklılaşır çünkü bu kompleks amino asitler ipek’ten elde edilmektedir ve genelde 18-19 adet amino asiti birlikte içerirler. Bu amino asitler içerisinde 5 tanesi yoğun oranda bulunmakta ve bunların kas yapılanması ve kas büyümesini arttırıcı olduğu sanılmaktadır. Aynı zamanda zamanda testosteron salgılanmasını desteklediği düşünülmektedir.

Kompleks Amino Asitlerin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Amino asit profili göz önünde bulundurularak ürün tüketimi yapılmalıdır. 10-20 farklı amino asit içerikli yüksek amino asit profiline sahip ürünler spor öncesi ve spor sonrası olarak kullanılabilir. Spor yapıldığı sürece ara vermeksizin kullanılabilir. Kullanıldığı süre boyunca bol sıvı tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Tablet formdaki ürünlerin boyutları yüzünden yutması zor olabilir. Bu durumlarda ürünün kırılıp yutulmasında bir sakınca yoktur.

Dikkat-Olası Yan Etkileri

  • Böbrek probleminiz varsa, kompleks amino asit takviyelerinin alımında daha fazla dikkatli olmanız gerekir. Doktorunuza danışmanız önerilir.