BCAA

BCAA

BCAA Nedir

BCAA açılımı Branched Chain Amino Acid yani Dallı Zincirli Amino Asit'tir. BCAA'yı oluşturan 3 amino asit aynı zamanda esansiyel yani vücudun üretemediği ve dışarıdan alınması gereken amino asitler sınıfındadır. Bu amino asitler sırasıyla, Lösin, İzolösin ve Valin'dir. BCAA powder ürünlerinin vücut geliştirme ve fitness alanında bu kadar isminin duyulmuş olmasının en temel nedeni, kaslardaki aminoasitlerin %35 kadarının bu üçlüden oluşuyor olmasıdır.

Devamını oku..

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 34

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 34

sayfa başı

Sayfa :
  1. 1
  2. 2

BCAA Oranı Nedir?

BCAA oranının 2:1:1 ya da 4:1:1 şeklinde olduğundan bahsedilir. Örneğin 2:1:1 BCAA oranına sahip bir üründe Lösin miktarı 2 ise izolösin ve valin miktarı 1’dir. Böyle bir üründe 5 gram lösin varsa orana göre izolisn ve valin miktarı 2,5 gram olacaktır.

BCAA Satın Al

Fitbull'da satılan BCAA ürünleri 100% orijinal olup sadece yetkili distribütörden temin edilmektedir.
Ürünler saklama koşullarına uygun ortamlarda depolanmakta ve kargolanmadan önce kapak koruma bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Türkiye'de en çok tercih edilen Optimum Nutrition, Dymatize, Olimp, Musclepharm, Big Joy Multipower, Weider, Hardline ve diğer tüm ürünleri en iyi fiyata Fitbull'dan satın alabilir; ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Protein tamamlayıcılarını kullanırken sıvı alımını büyük ölçüde arttırmak gerekir. Her zaman yeterli miktarda su içtiğinizden emin olunuz.
  • Bu maddenin kullanımı böbrek fonksiyonlarını olumsuz etkileyebilir ve böbrek rahatsızlığı yaşayan hastalarda ciddi hasarlara neden olabilir.