ZMA

ZMA

ZMA Nedir?

ZMA ürünlerinin formülü çinko, magnezyum aspartat ve B6 vitamini içermektedir. Çinko enzim ve hormonların üretimi için olduğu kadar aynı zamanda makrobesinler metabolizması açısından da çok önemli bir maddedir. Bu mineral bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunurken, hastalıkların ortaya çıkmasını engeller ve vücudun hastalıklardan iyileşme sürecini kısaltır. Çinko aynı zamanda testosteron seviyelerini yükselterek, özellikle sporcular için çok önemli faktörler olan kas kütlesinde ve gücünde bir artışa neden olur.

Devamını oku..

5 Ürün

sayfa başı

5 Ürün

sayfa başı

ZMA Ne İşe Yarar

Magnezyum sinirlerin ve kasların işlevlerini normal bir şekilde yerine getirebilmeleri açısından çok önemli bir role sahip olmanın yanı sıra vücudun düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gerekli çeşitli biyolojik süreçleri de etkileyen bir maddedir. Kas gelişiminde çok önemli bir rol oynayan bu madde, kas kütlesinin gelişimi ve muhafazası açısından temel bir faktör olan uykuyu olumlu yönde etkiler. Kişinin stres ile başa çıkmasına katkıda bulunarak uyumasına yardımcı olur. Bu mineral aynı zamanda kemik kütlesinin oluşumu ve korunumu açısından da büyük öneme sahiptir ve kıkırdak, kemik ve eklem dokularının sağlığını olumlu yönde etkiler. Magnezyum eksikliğinde, kas dokusunun gevşemesi engellenir ve kramplar ile erken yorgunluk belirtileri ortaya çıkar.

B6 vitamini besinlerin yakılmasına katkıda bulunurken aynı zamanda normal inflamatuvar işaretçilerin düzenlenmesini sağlar ve kardiyovasküler sistemin olması gerektiği gibi çalışmasına yardımcı olur.

ZMA ürünleri için duyulan ihtiyaç özellikle sporcular için daha fazladır. Sporcular yüksek miktarlarda enerji harcadıklarından daha fazla besine ve kaloriye ihtiyaç duyarlar ve elektrolitler gibi önemli maddelerin kaybı (terleme yolu ile) bu kişilerde çok daha fazla olur. ZMA, vücudun normal şekilde çalışabilmesi için gereken vitamin ve mineralleri içerdiğinden, sporcuların performansının gelişmesine ve daha hızlı iyileşmelerine katkıda bulunur.

ZMA’nın Temel Faydaları:

  • Testosteron üretimini tetikler
  • Güç seviyesini arttırır
  • Kas gelişimini destekler
  • Dayanıklılığı arttırır
  • Fiziksel iyileşme sürecini hızlandırır

Dikkat - Olası Yan Etkiler

  • ZMA'nın hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Besin takviyeleri, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Hassas bireylerde bağırsak hareketlerinde artış, bağırsak krampları, karın bölgesinde şişme, mide bulantısı, iştah kaybı ve susuzluk gözlemlenebilir.

Satın Al:

Fitbull'da satılan tüm ZMA ürünleri güncel üretim serisindeki 100% orijinal ürünlerden oluşmakta ve sadece yetkili distribütörden temin edilmektedir.
Ürünler uygun saklama koşullarında depolanmakta ve kargolanmadan önce kutu güvenlik bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numarayı arayabilirsiniz.