Citrulline Malate (Sitrülin Malat)

Sitrülin Malat Nedir?

Citrulline temel olmayan bir amino asit türüdür. Vücut sitrülini kendi kendine üretebilir. Bu amino asit vücutta arginin'e dönüştürüldükten sonra doku damarlanmasını arttırır, kas kütlesini geliştirir, fiziksel performansı iyileştirir ve kasların toparlanma sürecini destekler. Böylece kas kütlesi kazanımına katkıda bulunmuş olur.

Devamını oku..

3 Ürün

sayfa başı

3 Ürün

sayfa başı

Citrulline Ne İşe Yarar

Citrulline, böbreklerde azot oranı çok yüksek olan ve nitrik oksit salınımında önemli bir rol oynayan arginin amino asidine dönüştürülür. Nitrik oksit damar genişlemesine neden olarak besin ve oksijen açısından zengin daha fazla miktardaki kanın dokulara ulaşmasını sağlar. Özellikle iskelet ve kalp kaslarına daha fazla kan ulaşması, vücuttaki enerji seviyelerinin artmasına yardımcı olur. Arginin seviyesinin yükselmesi aynı zamanda büyüme hormonu ve IGF-1 gibi anabolik hormonların salgısını da tetikler ve bu sayede vücudun insülin etkilerine karşı hassaslığı ile yeni kas kütlelerinin oluşumu uyarılmış olur. Dahası, yüksek hacimli kan, toksinlerin ve şiddetli egzersizler sonrası ortaya çıkan laktik asit gibi maddelerin vücuttan atılmasına katkıda bulunur. Bu özellik kas yorgunluğunun ortaya daha geç çıkmasını ve egzersiz sonrası oluşan kas hasarının iyileşme sürecinin hızlanmasını sağlar.

Tüm yönleriyle düşünecek olursak, sitrülin alımının besinler veya takviye maddeler yoluyla arttırılması, kas kütlesi ve dayanımının artmasını sağlayan metabolitlerin miktarında bir yükselmeye, fiziksel performans ile dirençte bir gelişmeye ve kasların iyileşme sürecinde bir hızlanmaya neden olur.

Citrulline Temel Faydaları:

  • Nitrik oksit üretimini arttırır
  • Damar genişlemesini tetikler
  • Anabolik hormonların salınımını destekler
  • Kas sentezini tetikler
  • Kasların iyileşme sürecine katkıda bulunur
  • Kas yorgunluğunun geciktirilmesini sağlar
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Citrulline'nin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Bu tamamlayıcı atar damar kan basıncını etkileyebilir. Tansiyon ilacı kullanıyorsanız, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  • Özellikle herhangi bir hastalığınız veya düzenli bir ilaç kullanımınız varsa bu tarz bir besin takviyesi kullanmadan önce mutlaka diyetisyeninize veya doktorunuza danışınız.