Arı Poleni (Bee Pollen)

Arı Poleni Nedir?

Polen çiçeklerin erkek organ hücresine verilen addır. Arılar çiçeklere konduklarında, çiçeğin üzerindeki polen tozları arıların üzerine yapışırlar. Arılar salgıladıkları sıvılar ile bu toz zerreciklerini kolayca kovanlarına taşırlar. Polenin bileşiminde 22 çeşit amino asit, 27 çeşit madensel tuz, enzimler, pigmentler, karbonhidratlar, doğal hormonlar ve fermentler bulunur. Polen aynı zamanda bakır, kalsiyum, alüminyum, demir, silisyum, magnezyum, çinko, nikel ve titanyum gibi mineraller içerir. Polende bulunan vitaminler ise sırasıyla: A vitamini, B vitaminleri, C vitamini, D vitamini, E vitamini, H vitamini ve P vitaminidir. İnsan vücuduna bir çok yararlı bulunan bu maddenin özellikle sporcular açısından kullanımı büyük önem taşır.

Devamını oku..

6 Ürün

sayfa başı

6 Ürün

sayfa başı

Arı Poleni Ne İşe Yarar?

Arı poleni tüketimi göz kapağı ve cilt iltihaplanmalarını önlemeye yardımcı olurken, hücre bölünmesini, büyümeyi ve gelişmeyi hızlandırır ve kolaylaştırır. Polen aynı zamanda kalp kasının çalışmasını olumlu yönde etkiler ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesine katkıda bulunur. Doğal bir iştah açıcı olan polenin içerisinde bulunan rutin maddesi fazla kanamayı önler. İshal ve kabızlık gibi sindirim sistemi anormalitelerini ortadan kaldırır. Polen tüketimi sinirlilik halini yatıştırıcı etkisi ile de bilinmektedir. Maddenin düşünme gücünü arttırdığı söylenir. Alyuvar sayısını büyük miktarda arttırmaya yardımcı olan polen maddesi, hemoglobin seviyelerinin de yükselmesini sağlar.

Arı Poleni'nin Temel Faydaları

  • Kırmızı kan hücresi üretimine yardımcı olur.
  • Sindirim sistemini düzenler.
  • Yatıştırıcı özelliğe sahiptir.
  • İştah açıcı özelliği bulunur.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilir. Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumu söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Besin takviyeleri çeşit içeren dengeli besinlere alternatif değildir. Almış olduğunuz ürün üzerindeki kullanma talimatlarına uyunuz.