Kreatin

Kreatin

Kreatin (Creatine) Nedir?

Kreatin ve fosfor kas hücrelerinin içinde bir araya gelerek kas hücrelerine enerji sağlamakla görevli enerjik bir bileşik olan fosfokreatini meydana getirirler. Kas hücreleri bu maddeyi özellikle kasılma gibi yüksek enerji gerektiren durumlarda kullanırlar.

Devamını oku..

19 Ürün

sayfa başı

19 Ürün

sayfa başı

Kreatin (Creatine) Ne İşe Yarar

Kreatin maddesini tamamlayıcı olarak kullanarak kaslardaki fosfokreatin miktarında yaklaşık %20'lik bir artış sağlamak mümkündür. Bu organizmanın daha fazla enerji üretebilmesini sağlar ve bir enerji kaynağı olarak glikolize başvurmasını engeller. Glikoliz kullanımını en aza indiren kreatin kas dokusunda laktik asit birikimini engellemeye katkıda bulunur. Laktik asit yorgunluk ve ağrıya neden olan bir metabolittir ve kasların iyileşme sürecini olumsuz etkiler. Fosfokreatin konsantrasyonu hücresel ozmolariteyi etkileyerek hücrelere daha fazla su girmesini sağlar. Genişleyen hücre hacmi hücre çekirdeğindeki aktiviteleri tetikler ve protein sentezi ile kas kütlesinin artışına yardımcı olur.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

  • Böbrek probleminiz varsa, kreatin alımında daha fazla dikkatli olmanız gerekir. Doktorunuza danışmanız önerilir.
  • Kreatin alırken sıvı tüketimini büyük ölçüde arttırmak çok önemlidir. Her zaman yeterli miktarda su içtiğinize emin olun.

Satın Al:

Fitbull'da satılan tüm creatine ürünleri güncel üretim serisindeki 100% orijinal ürünlerden oluşmakta ve sadece yetkili distribütörden temin edilmektedir.
Ürünler uygun saklama koşullarında depolanmakta ve kargolanmadan önce kutu güvenlik bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numarayı arayabilirsiniz.