İzole Protein

İzole Protein

İzole Protein Nedir

İzole protein tozları Whey Proteinin teknolojik filtrasyonu ve ayrıştılması sonucunda elde edilen protein oranları yüksek protein tozlarıdır. İzole proteinler geçirdikleri kimyasal işlemlere göre alt gruplara ayrılırlar

İzole whey proteinler konsantre proteinlere göre daha çok saflaştırıldıklarından çok düşük hatta genelde 0 yağ ve şeker içerirler. Karbonhidrat miktarları da sıfıra yakındır. Laktoz hassasiyeti olan sporcular için de uygun bir seçim olacaktır.

Devamını oku..

9 Ürün

sayfa başı

9 Ürün

sayfa başı

İzole Protein Tozu Elde Etme Yöntemleri

Ion Exchange Teknolojisi: Bu iyon değişimi teknolojisi, protein tozundaki protein oranını arttırmak için yapılan işlemdir. Gram başına en yüksek protein oranları genellikle bu gruptaki ürünlerde görülür. Genellikle beta laktoglobulin içeriği bu teknoloji sonucu elde edilmiş ürünlerde daha fazla görülür.

Micro-Filtered Teknolojisi: İzole protein elde edilirken kullanılan bu işlem ile protein oranı arttırılmaya çalışılırken aynı zamanda whey proteinin diğer yararlı özelliklerini barındıran maddeler de korunmaktadır.
İlerleyen gıda işleme teknolojileri ile birlikte mikro filtrasyon teknolojisi de ilerlemiş ve bugün farklı ürünlerde farklı filtrasyon işlemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemlerin başlıcaları;

  • Cross Flow Micro filtration (CFM®)
  • Ultra Filtration (UF),
  • Reverse Osmosis (RO),
  • Dynamic Membrane Filtration (DMF),
  • Electro-ultrafiltration (EU),
  • Radial Flow Chromatography (RFC)
  • Nano Filtration (NF)

Bu yöntemler arasında kullanılan en yaygın filtrasyon teknolojisi CFM dir. Öyle ki sadece ürün etiketinde değil aynı zamanda izole protein markalarının adında bile bu harfleri görmek mümkündür. Bu proteinin izole olduğunu, izolasyon için mikro filtrasyon yöntemi kullanıldığını ve kullanılan mikro filtrasyon yönteminin ise CFM olduğunu gösterecektir.

İzole Protein Tozu Fiyatları

İzole ürünler saflık bakımından daha yüksek oranda protein içerdikleri için ve elde edilme süreci daha maliyetli olduğu için whey protein tozlarına oranla daha pahalıdır. Ürün üzerindeki pure ya da zero ifadesi yüksek 0 şeker ve yağ oranı olduğunu ifade eder. Konsantre ürünlere oranla saflıkları 20%'ye kadar yükseklik göstermektedir. Olimp Pure Whey Isolate ürünü birim servis maliyeti ve içeriği karşılaştırıldığında en avantajlı ürünler arasında yer almaktadır.

Satın Al

Muscletech, Dymatize Nutrition, Weider CFM, QNT, Optimum, Multipower gibi Türkiye'deki en çok tercih edilen markaların ürünlerini en iyi fiyatlarla Fitbull'dan satın alabilirsiniz.
Tüm ürünler uygun nem ve sıcaklığa sahip depolarda depolanmakta ve kargolanmadan önce kapak güvenlik bantları fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Telefonda sipariş vermek ve ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için 0850 532 28 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.