Et Proteini

Et Proteini

Kırmızı Et (Beef) Protein Tozu Nedir?

Kırmızı et protein tozları sığır etlerinden elde edilmiş protein tozu çeşitleridir. Sporcular tarafından genelde whey proteinlerden sonra ikincil protein kaynağı olarak olarak kullanılırken son yıllarda filtrasyon teknolojilerinin gelişmesi ile birçok sporcunun ilk tercihi haline gelmiştir.

Devamını oku..

2 Ürün

sayfa başı

2 Ürün

sayfa başı

Beef proteinler ve Whey proteinler

  1. Et proteinlerinin amino asit profili whey proteinler kadar yüksektir.
  2. Et protein tozlarının kalori miktarları düşüktür.
  3. Laktoz içermezler

Kırmızı Et Proteini Ne İşe Yarar

Hayvansal kaynaklı proteinler 8 temel amino asidi (lösin, izolösin, valin, lisin, metionin, fenilalanin, treonin, triptofan) de içerdiklerinden eksiksiz olarak sınıflandırılırlar. Bu proteinler laktoz veya glüten içermezlerken, etin kendisinin aksine karbonhidrat, yağ ve kolesterol bakımından çok düşük değerlere sahiptirler.

Et Proteininin Temel Özellikleri:

  • Gluten veya laktoz içermez
  • Kolesterol ve yağ seviyeleri düşüktür

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Protein tamamlayıcılarını alırken sıvı tüketimini büyük ölçüde arttırmak çok önemlidir. Her zaman yeterli miktarda su içtiğinize emin olun.
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.