Her alışveriş ile çeşit çeşit hediyeler!

Et Proteini

Et Proteini

Kırmızı Et (Beef) Protein Tozu Nedir?

Kırmızı et protein tozları sığır etlerinden elde edilmiş anabolik etkileri yüksek protein tozu çeşitleridir. Sporcular tarafından genelde whey proteinlerden sonra İkincil protein kaynağı olarak olarak kullanılırlardı. Ancak son yıllarda filtrasyon teknolojilerinin gelişmesi ile birçok sporcunun ilk tercihi haline geldi. Beef protein tozlarının amino asit profilleri çok yüksektir ve çoğu beef protein vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir. Bu da besin değerlerini daha yukarıya taşımaya yardımcı olur.

Devamını oku..

7 Kayıt

sayfa başı

7 Kayıt

sayfa başı

Beef proteinler ve Whey proteinler

 1. Et proteinlerinin amino asit profili whey proteinler kadar yüksektir.
 2. Et proteinlerinin anabolik etkisi whey'e oranla daha yüksektir
 3. Beef proteinler whey proteinlere göre daha yavaş sindirilip kana karışırlar. Bu yüzden spor sonrası eğer bulunuyorsa whey proteinler tercih edilmelidir.
 4. Et protein tozlarının kalori miktarları düşüktür.
 5. Laktoz içermezler

Kırmızı Et Proteini Ne İşe Yarar

Proteinler vücut dokularının yapımı, tamiri ve korunmasında büyük bir öneme sahiptirler. Amino asitler olarak bilinen yüzlerce hatta binlerce küçük molekülün bir araya gelmesinden oluşmuşlardır. Amino asitler proteinleri meydana getirmek için birbirlerine peptit bağları ile bağlanarak uzun zincirler oluştururlar.

Şiddetli egzersiz protein ihtiyacını arttırdığı için, bir antrenmandan sonra ne kadar kısa süre içerisinde protein tüketimi gerçekleşirse vücut için o kadar yararlı olur. Bu nedenle, protein tüketimi kasların yıkımı ile çeşitli yapıların katabolizmasını engellemek ve yeni kas kütlesi oluşumuna olanak tanımak açısından mükemmel bir stratejidir. Protein tüketimi güç arttırıcı antrenmanlar ile birleştiğinde, yağsız kas kütlesinde bir artışa neden olurken, kas hacminin de artmasını sağlar. Bunun sonucu olarak elde edilen daha büyük ve daha güçlü kaslar spor performansının artmasına katkıda bulunurlar.

Hayvansal kaynaklı proteinler 8 temel amino asidi (lösin, izolösin, valin, lisin, metionin, fenilalanin, treonin, triptofan) de içerdiklerinden eksiksiz olarak sınıflandırılırlar. Bu proteinler laktoz veya glüten içermezlerken, etin kendisinin aksine karbonhidrat, yağ ve kolesterol bakımından çok düşük değerlere sahiptirler.

Et Proteininin Temel Faydaları:

 • Glüten veya laktoz içermez
 • Kolesterol ve yağ seviyeleri düşüktür
 • Yapıcı metabolizma aktivitelerine destek olur
 • Kas yıkımını engeller
 • Fiziksel iyileşme sürecini hızlandırır
 • Sporcuların daha iyi sonuçlar elde etmesine yardımcı olur
 • Kas performansını arttırır

Dikkat - Olası Yan Etkiler

 • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
 • Protein tamamlayıcılarını alırken sıvı tüketimini büyük ölçüde arttırmak çok önemlidir. Her zaman yeterli miktarda su içtiğinize emin olun.
 • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.