D3 Vitamini

D3 Vitamini

D vitamini ( kolekalsiferol-D3,) vücudun kalsiyum ve fosforu emmesine yardımcı olan yağda çözünen bir vitamindir. Güçlü kemikler oluşturmak ve tutmak için doğru miktarda D vitamini, kalsiyum ve fosfor bulunması önemlidir.

Devamını oku..

11 Ürün

sayfa başı

11 Ürün

sayfa başı

D Vitamini Kullanımı:

D vitamini, yemekten sonra alındığında en iyi şekilde emilir, ancak aç karnına ya da tok karnına olarak kullanılabilir. Alfacalcidol genellikle gıda ile alınabilir. Ürün paketindeki tüm talimatları izleyin. Herhangi bir bilgi konusunda emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın. Ürün paketleri üzerinde yazan kullanım talimatına uyulmalıdır. Kullanım konusunda emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Dikkat - Olası Yan Etkiler:

Aşırı dozda D vitamini zararlı yüksek kalsiyum seviyelerine neden olabilir. Yüksek D vitamini / kalsiyum düzeylerinin bu belirtilerinden herhangi biri ortaya çıkarsa doktorunuza hemen bildirin: bulantı / kusma, kabızlık, iştahsızlık, artmış susama, artan idrara çıkma, zihinsel / duygudurum değişiklikleri, sıra dışı yorgunluk. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır.