Amino Asit

Amino Asit

Amino Asit Nedir

Amino asitler vücuttaki organ ve dokularda çok önemli roller üstlenmişlerdir. Peptit bağları ile birbirlerine bağlanarak peptitleri ve proteinleri oluşturan bu yapılar doku büyümesi, tamiri ve muhafazası açısından en temel maddelerdir. Proteinlerin yapı taşlarını oluşturlar. Hücrelerin dolayısı ile kasların aktiviteleri için gereken enerjiyi üretmeleri açısından daimi bir amino asit tedariği gerekmektedir. Bu amino asitlerin bazıları vücut tarafından sentezlenirken bir kısmı da sentezlenemez ve vücut ihtiyacı dışarıdan besin takviyeleri ile karşılanabilir.

Amino Asit Çeşitleri

Amino asitleri aşağıdaki gibi gruplara ayırmak mümkündür.
 1. Esansiyel Olan Amino Asitler:Vücutta sentezlenemezler ve dışarıdan besin yoluyla alınan amino asitlerdir. Toplamda 9 tanedir. Tryptophan, Valine, Threonine, Lysine, Leucine, Isoleucine, Methionine and Histidine. BCAA powder ürünleri bu amino asitler içerisindedir. Bu ürünler toz formdadır. Aynı zamanda kapsül ürünler de bulunmaktadır.
 2. Yarı esansiyel amino asitler:Vücutta esansiyel amino asitler kullanılarak elde edilen amino asitlerdir.
 3. Glutamine, Proline, Arginine, Glycine, Tyrosine ve Cysteine bu kategoride gösterilebilir
 4. Esansiyel olmayan amino asitler: Vücutta sentezlenebilen amino asitlerdir. Bunlar Alanine, Asparagine, Aspartic Acid , Glutamic Acid or Glutamate and Serine.
 5. Devamını oku..

Ürünler 1 - 20 / Toplam 191

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8

Ürünler 1 - 20 / Toplam 191

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8

Amino Asit Ne İşe Yarar

Amino asitler vücuttaki organ ve dokularda çok önemli roller üstlenmişlerdir. Peptit bağları ile birbirlerine bağlanarak peptitleri ve proteinleri oluşturan bu yapılar doku büyümesi, tamiri ve muhafazası açısından en temel maddelerdir. Hücrelerin aktiviteleri için gereken enerjiyi üretmeleri açısından daimi bir amino asit tedariği gerekmektedir. Bu amino asitlerin bazıları vücut tarafından sentezlenirken bir kısmı da dışarıdan besinler yoluyla alınabilir. Whey ve beef amino ürünleri hayvansal kaynaklıdır. Türkiye'de sunulmuş bitkisel kaynaklı amino asit bulunmamaktadır.

Amino asitler proteinlerin yapıtaşları olmalarının yanı sıra amino asitler aynı zamanda biyolojik açıdan yüksek önem arzeden farklı roller de üstlenirler. Enzimlerin ve hormonların sentezinde görev alan bu yapılar, maddelerin vücut içerisinde taşınması, antikor ve immünoglobülin (bağışıklık sisteminin önemli bileşenleri) üretimi ve vücudun asit seviyesinin düzenlenmesi gibi aktivitelerde de yer alırlar. Bunların yanı sıra vücuttaki glikojen depoları tükendiğinde enerji kaynağı olarak da kullanılabilirler. Kas gelişimini desteklerler.

Bazı amino asitler, kendilerine özgü kullanım alanlarına ve yararlarına bağlı olarak besinsel tamamlayıcı maddelerin yapımında kullanılırlar. Genellikle kompleks amino yapısındadırlar.

Amino Asit Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Amino asitler serbest formda oldukları için kana karışma hızları yüksektir. Bu yüzden ürünün amino asit profili göz önünde bulundurularak spor öncesi, spor esnasında ve spor sonrasında kullanımı uygundur. Spor olmayan günlerde kullanımına gerek yoktur.

Amino Asit Fiyatları

Amino asit fiyatları kullanılan hammadde kalitesi bakımından farklılık göstermektedir. Tek servisteki amino asit miktarı, yerli ya da ithal ürün olması amino asitlerin fiyatını etkileyen diğer temel etkenler arasında yer alır. Amino asit satın alırken içerik ve birim servis maliyetlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Satın Al

Türkiye'de en fazla satılan Hardline, Weider, Universal Nutrition, Olimp, Optimum Nutrition gibi markaların ürünlerini. Tablet, toz (powder) ve kapsül formdaki ürünleri en iyi fiyat ve ücretsiz kargo imkanıyla Fitbull'dan satın alabilir, kullanıcı yorumlarını ve etken maddelerini inceleyebilirsiniz.
Tüm ürünler saklama koşullarına uygun ortamlarda depolanmakta ve kargolanmadan önce kapak güvenlik bantları fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek ve telefonda sipariş vermek için 0850 032 28 55 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Dikkat-Olası Yan Etkileri

 • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.