Amino Asit

Amino Asit

Amino Asit Nedir?

Proteinlerin yapı taşlarını oluşturlar. Bu amino asitlerin bazıları vücut tarafından sentezlenirken bir kısmı da sentezlenemez ve vücut ihtiyacı dışarıdan besin takviyeleri ile karşılanabilir.

Devamını oku..

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 89

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 89

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Amino Asit Çeşitleri

Amino asitleri aşağıdaki gibi gruplara ayırmak mümkündür.

 1. Esansiyel Olan Amino Asitler:Vücutta sentezlenemezler ve dışarıdan besin yoluyla alınan amino asitlerdir. Toplamda 9 tanedir. Tryptophan, Valine, Threonine, Lysine, Leucine, Isoleucine, Methionine and Histidine. Dallı zincirli amino asitler (BCAA) de bu amino asitler içerisindedir.
 2. Yarı esansiyel amino asitler:Vücutta esansiyel amino asitler kullanılarak elde edilen amino asitlerdir. Glutamine, Proline, Arginine, Glycine, Tyrosine ve Cysteine bu kategoride gösterilebilir.
 3. Esansiyel olmayan amino asitler: Vücutta sentezlenebilen amino asitlerdir. Bunlar Alanine, Asparagine, Aspartic Acid , Glutamic Acid or Glutamate and Serine amino asitleridir
 4. Amino Asit Fiyatları

  Amino asit fiyatları kullanılan hammadde kalitesi bakımından farklılık göstermektedir. Tek servisteki amino asit miktarı, yerli ya da ithal ürün olması amino asitlerin fiyatını etkileyen diğer temel etkenler arasında yer alır. Amino asit satın alırken içerik ve birim servis maliyetlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

  Satın Al

  Türkiye'de en fazla satılan Hardline, Weider, Universal Nutrition, Olimp, Optimum Nutrition gibi markaların tablet, toz (powder) ve kapsül formlarındaki ürünlerini en iyi fiyat ve ücretsiz kargo imkanıyla Fitbull'dan satın alabilirsiniz.
  Tüm ürünler saklama koşullarına uygun ortamlarda depolanmakta ve kargolanmadan önce kapak güvenlik bantları fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
  Ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek ve telefonda sipariş vermek için 0850 032 28 55 nolu telefonu arayabilirsiniz.

  Dikkat-Olası Yan Etkileri

  Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.