Pre Workout

Pre Workout

Antrenman Öncesi (Pre-Workout) Nedir

Antrenman öncesi kullanılan tamamlayıcı maddeler genellikle taurin, kafein, guarana, ginkgo biloba veya riboz tarzı karbonhidratlar gibi enerji verici ya da uyarıcı bileşenlerden oluşurlar. Bu bileşenler tamamlayıcı maddelerin karakterini tanımlayan ve merkezi sinir sisteminin uyarılmasından sorumlu maddelerdir. Merkezi sinir sisteminin uyarılması ile konsantrasyon, kararlılık ve fiziksel performansta bir artış görülür. Bu tür tamamlayıcı maddelerin psikoaktif özellikleri odaklanma kabiliyetinin ve sporcuların kararlılığının artmasına yardımcı olurken, fiziksel performanslarının ve tekniklerinin de gelişmesine katkıda bulunurlar.

Devamını oku..

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 31

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 31

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2

Pre Workout Ürünleri Nasıl Çalışır?

Pre workout ürünlerinde kullanılan tamamlayıcı maddelerin aktif bileşenleri, daha iyi egzersiz sonuçları için kuvveti, enerjiyi ve damar genişlemesini arttırmayı amaçlarlar. Bu fonksiyona sahip temel bileşenler kreatin, kafein, taurin, beta alanin ve arginindir. Markaya ve ürüne göre antrenman öncesi kullanılan tamamlayıcılara kas dokusunun yıkımını engellemek ve kas gelişimine yardımcı olmak amacı ile glutamin ve dallı zincirli amino asitler gibi ek bileşenler eklenebilir.

Beta alanin, sitrülin veya tirosin gibi bileşenler kas hasarını önlemek açısından önemlidirler. Bu maddeler aynı zamanda vücudun iyileşme süreçlerini hızlandırırlar. Kasların iyileşme sürecini kısatmak ve kas yorgunluğunun gecikmesini sağlamak isteyen kişiler için çok yararlıdırlar. Bu içerik maddelerinin temel olarak yaptığı şey, kas yorgunluğuna neden olan bileşikleri engellemek ve sporcularda fiziksel direnç ile dayanıklılığı arttırmaktır. Antrenman öncesi kullanılan tamamlayıcı maddelerin tüketimi egzersiz sırasında daha fazla tekrar yapılabilmesine ve setler arasındaki sürenin azaltılabilmesine olanak sağlar.

Amino asitler kan akışını olumlu yönde etkileyerek kas dokusuna daha fazla besin taşınmasına katkıda bulunan damarlanma ve damar genişlemesi süreçlerinden sorumlu maddelerdir. Bu özellik fiziksel ve kaslar ile ilgili performansın ideal bir hal alması açısından çok büyük önem taşırken aynı zamanda kas gelişimine de katkıda bulunur. amino asitler daha şiddetli egzersiz yapmak isteyen ve daha fazla enerjiye ihtiyacı olan sporcular için çok yararlı besin öğeleridir. Tüketimleri, sporcunun daha iyi performans gösterip daha güzel sonuçlar elde etmesini ve egzersiz sonrası amacına ulaşmasını kolaylaştırır.

Pre Workout Ürünlerinin Faydaları:

 • Konsantrasyonu ve odaklanmayı olumlu yönde etkilerler
 • Enerji seviyelerini arttırırlar
 • Güç ve dayanıklılığı en üst seviyeye çıkarırlar
 • Kas performansını ideal konuma getirirler
 • Fiziksel direnci arttırmaya yarayan etkileri vardır
 • Vücuttaki yapım süreçlerini tetiklerler
 • Kas yorgunluğunun geciktirilmesine katkıda bulunurlar

Satın Al:

Fitbull'da satılan tüm pre-workout ürünleri güncel üretim serisindeki 100% orijinal ürünlerden oluşmakta ve sadece yetkili distribütörden temin edilmektedir.
Ürünler uygun saklama koşullarında depolanmakta ve kargolanmadan önce kutu güvenlik bantları Fitbull depo ekibi tarafından kontrol edilmektedir.
Ürünler hakkında detaylı bilgi almak ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numarayı arayabilirsiniz.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

 • Pre workout ürünlerinin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
 • Bu tamamlayıcı madde diğer kafein içeren maddelerle (efedrin, sinefrin veya fenilefrin) birlikte kullanılmamalıdır. Aşırı uyarılma ile birlikte istenmeyen yan etkiler oluşabilir.
 • Yüksek dozlarda kafein tüketimi, baş ağrılarına, sinirlilik haline, uykusuzluğa, kusma ve ishale, taşikardiye, titremelere, gastrik problemlere, baş dönmesine, sarsıntılara ve zihin bulanıklığına neden olabilir.
 • Glakom, anemi, anksiyete, hemofili, şeker hastalığı, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı, ishal veya hassas bağırsak sendromu gibi rahatsızlıkları olan kişilerde kullanılması önerilmez. Belirli tedavilerle çakışarak semptomları daha kötüye götürebilirken aynı zamanda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir.Pre workout ürünlerini uyumadan 6 saat öncesinden sonra kullanmayınız. Uyku yitimine neden olabilir.