Zayıflama

Zayıflama

Zayıflama

Zayıflama ve kilo vermek için kullanılan ürünler genelde vücuda enerji sağlayan ve yağ yakımını maksimum seviye çıkaran içeriğe sahiptirler. Zayıflama ürünleri genelde yağ asitlerinin kan dolaşımına katılmasını teşvik eden ve depolanmış yağların metabolizmasını harekete geçiren aktif maddeler içerirler. Kilo vermek için en aktif kullaılan ürünler termojenik içerikli vücut metabolizmasını hızlandıran ürünlerdir. Aynı zamanda l-carnitine içerikli ürünlerin yağ yakımını tetiklediği düşünülmektedir. CLA ürünleri ise tek başına kilo vermek için yeterli olmayıp genelde CLA ve termojenik ürünlerle kombine olarak kullanılmaktadır.

Devamını oku..

Ürünler 1 - 20 / Toplam 101

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Ürünler 1 - 20 / Toplam 101

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6

Formlar

Zayıflama için kullanılan ürünlerden CLA lar kapsül formdadır.L-carnitineler ise markadan markaya değişiklik göstermekte ve hem kapsül hem de sıvı formda bulunabilirler. Bazı l-carnitine ürünlerine termojenik etken madde eklenmiştir. %100 Termojenik zayıflama ürünleri ise %90 oranında kapsül formdadır.

Zayıflama Ürünlerinin Kullanımı

Farklı içerikteki ürünlerin kullanım şekilleri farklılık gösterir. L-carnitine ürünleri spordan 15-20 dk önce alınırken CLA ürünleri ana öğünlerle birlikte alınmalıdır. Termojenik ürünlerin ise içerdiği kafeinden dolayı akşam saatlerinde kullanılması tavsiye edilmez. Sabah ve öğle yemeğindn önce kullanımı en uygun zamandır.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

 • Zayıflamak için kullanılan bu tamamlayıcı ürünlerin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
 • Zayıflama içeriğine sahip ürünü kullanırken sıvı tüketiminizi büyük ölçüde arttırmanız önerilir.
 • Glakom, anemi, anksiyete, hemofili, şeker hastalığı, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı, ishal veya hassas bağırsak sendromu gibi rahatsızlıkları olan kişilerde kullanılması önerilmez. Belirli tedavilerle çakışarak semptomları daha kötüye götürebilirken aynı zamanda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir.
 • Hassas bireylerde bu maddenin yüksek dozlarda tüketimi; uykusuzluk, ishal, anormal kalp atışı, kan glikoz seviyelerinin değişmesi, bağ ağrıları, migren, sinirlilik hali ve mod değişimleri gibi yan etkilere neden olabilir.