Yumurta Protein

Yumurta Protein

Yumurta (Egg) Protein Tozu Nedir?

Özellikle yumurtanın beyazından elde edilen yumurta proteini, eksiksiz bir amino asit profiline sahiptir ve sporcuların protein ihtiyacını tamamıyle karşılar. Bu protein çeşidi, düşük kalori içeriğinin yanı sıra, neredeyse hiç yağ veya kolesterol içermez. Yumurta proteini de dahil olmak üzere tüm proteinler, vücut dokularımızın yapımı, muhafazası ve tamirinde çok önemli bir role sahiptirler. Yumurta proteini tüketimi kas kütlesinde ve dayanıklılığında bir artışa neden olurken, aynı zamanda atletik performansın gelişmesine katkıda bulunur.

Devamını oku..

2 Ürün

sayfa başı

2 Ürün

sayfa başı

Yumurta Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Amino asitler kasların gelişimi ve iyileşmesi açısından çok önemli maddeler olmakla beraber vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren özelliklere de sahiptirler. Tüm amino asitler arasında mTOR sinyal yolunu aktive etmekten sorumlu temel amino asit lösindir. Lösin bu şekilde protein sentezini aktive eder ve kas kütlesinin artmasına katkıda bulunur. Yumurta beyazındaki protein tüm amino asit türlerini içermesinin yanı sıra yüksek bir biyolojik değere ve mükemmel bir sindirilme oranına sahiptir. Aynı zamanda yüksek miktarda lösin içerir (diğer besinlere göre %10 ile %20 arası daha fazla). Yumurta eksiksiz ve besin öğeleri bakımından zengin içerikli bir protein kaynağıdır. Protein içeriği fazla ve kalori miktarı az olduğundan yağ ve kolesterol almadan protein elde etmenize olanak sağlar. Dahası, bu protein çeşidi herhangi bir laktoz veya glüten içermediğinden vejetaryenler ve çeşitli beslenme kısıtlamaları olan insanlar tarafından da kullanılabilir.
Yumurta protein tozu tüketimi kas kütlesi ve kuvvetini arttırırken, atletik performans ile dayanıklılığı da geliştirir.

Yumurta proteininin temel faydaları:

  • Yüksek biyolojik değere sahiptir
  • Eksiksiz bir amino asit profili vardır
  • Kas kütlesini geliştirir
  • Fiziksel iyileşmeyi hızlandırır
  • Kas performansını arttırır

Dikkat - Olası Yan Etkiler

  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • umurta proteini takviyeleri alırken sıvı tüketimini büyük ölçüde arttırmak çok önemlidir. Her zaman yeterli miktarda su içtiğinize emin olun.
  • Böbrek problemleri olan kişilerde bu tamamlayıcı maddenin kullanımı tedavi ile çakışabilir, semptomları ağırlaştırabilir veya istenmeyen yan etkilere sebep olabilir ve bu nedenle önerilmez