Yumurta Kabuğu Zarı

Yumurta Kabuğu Zarı

Yumurta kabuğu yaklaşık 2 gram kalsiyum sağlayan tek bir kabuk ile% 95 kalsiyum karbonattan oluşur. Yüksek kalsiyum oranı ile yumurta kabuğu zarı sadece kemik ve kas sağlığını desteklemekle etmekle kalmaz, aynı zamanda mide ekşimesi, asit hazımsızlık ve mide problemleri gibi yaygın sorunlarında da kullanılabilmektedir. Kalsiyum bakımından zengin olan yumurta kabuğu doğrudan yumurta kabuğunun zarı tüketilerek ya da yüksek oranda kapsül formda hazırlanmış gıda takviyesi olarak alınabilir.

Devamını oku..

3 Ürün

sayfa başı

3 Ürün

sayfa başı

Yumurta Kabuğu Zarı Faydaları:

Kalsiyum vücutta çok önemli bir rol oynar. Sinirlerin, hücrelerin, kasların ve kemiğin normal işleyişi için gerekli mineraldir. Kanda yeterli miktarda kalsiyum yoksa, vücut kemiklerden kalsiyum alır, bunun sonucu olarak kemikler zayıflar. Güçlü kemiklere sahip olmak ve kemik sağlığını korumak için doğru miktarda kalsiyuma sahip olmak önem arz eder.

Dikkat - Olası Yan Etkiler:
Yüksek oranda yumurta kabuğu zarı içeren gıda takviyeleri kullanımı sonucu kabızlık ve mide ağrısı oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, sağlık uzamanına danışın. Bu ürünlere karşı ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Ancak, aşağıda sayılanlar dahil ciddi bir alerjik reaksiyon belirtileri fark edilmesi durumlarında derhal doktorunuza danışın; döküntü, kaşıntı / şişme (özellikle yüz / dil / boğaz), şiddetli baş dönmesi, solunum zorluğu. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır. Gıda takviyesidir. Herhangi bir hastalığın; teşhis, tedavi ya da önlenmesinde kullanılmaz.