Whey Protein Tozu Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Tüm proteinler aynı değildir. Whey gibi bazı protein türleri diğerlerinden daha kalitelidir. Peynir altı suyu (whey) proteini, hızla emilen inanılmaz bir dizi temel amino asit içerir. Birçok çalışma, whey proteininin güç artırmaya, kas kazanımına ve önemli miktarda vücut yağı kaybına yardımcı olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte whey sadece bir protein değildir. Bazıları güçlü biyolojik etkilere sahip tonlarca besin öğesi içerir. Whey proteininin, depresyon, kan basıncı, kan şekeri ve hatta HIV ve kanser semptomlarının tedavisine yardımcı olduğu gösterilmiştir. Aslında, dünyadaki üzerinde en fazla çalışılan takviyelerden biridir. Whey proteini, peynir altı suyundan izole edilmiş proteinlerin bir karışımıdır. Peynir altı suyu, sütün peynir üretimi sırasında ayrılan sıvı kısımdır. Süt aslında iki ana protein türü içerir: kazein (% 80) ve peynir altı suyu yani whey (% 20). Whey proteini, sütteki sulu kısımda bulunur. Peynir üretildiğinde, sütteki yağlı kısımlar pıhtılaşır ve whey kendiliğinden yan ürün olarak ayrılır. Whey protein tüketimi, günlük alım miktarınızın üstüne 25 ila 50 gram protein eklemek için uygun bir yoldur. Bu, vücut geliştiricileri ve spor tutkunları için olduğu kadar, kilo vermesi gereken veya sadece diyetlerine ekstra protein eklemek isteyen insanlar için de geçerlidir.

Whey Protein Tozu Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Whey Protein Tozu Seçim Rehberi

Çoğu aromalı whey proteini aynı zamanda oldukça lezzetlidir ve sağlıklı ve lezzetli yiyecekler (smoothies gibi) yapmak için kullanılabilir. Whey genelde iyi tolere edilir fakat, laktoz intoleransı olan insanların whey kullanımında dikkatli olmaları gerekir. Ayrıca whey proteinine alerjisi olan bazı insanlar vardır.

Whey protein tozu nasıl kullanılır

Whey ile üretilen protein tozları piyasada en fazla bulunan ve en sık kullanılan ürünlerdir. Whey protein tozunu suyla karıştırıp bir protein içeceği olarak tüketebilirsiniz. Günlük önerilen dozaj 1 2 kepçe civarındadır ki bu da 25 ile 50 grama tekabül eder. Ambalaj üzerindeki porsiyon önerilerini takip etmeniz daha sağlıklı bir tüketim alışkanlığı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.