Valerian Root (Kedi Otu Kökü)

Valerian Root (Kedi Otu Kökü)

Kedi Otu Kökü Nedir?

Kedi otu kökü valeriane radix familyasına ait bir bitki türüdür. Bu bitki ilkbahar aylarında ekilir ve sonbaharın ortalarına doğru sökülerek kurutulmaya başlanır. Kurutulurken içerisindeki uçucu yağların kaybolmamasına özen gösterilir. Bu nedenle kurutma aşamasında ortam sıcaklığının 40 dereceyi geçmemesi önerilir. Kedi otu ilk defa Güney Kore'de uykusuzluğa karşı kullanılmıştır. . Aynı zamanda cat's claw olarak da bilinmektedir.

Devamını oku..

4 Ürün

sayfa başı

4 Ürün

sayfa başı

Kedi Otu Kökü Ne İşe Yarar?

Kedi otu kökü sakinleştirici ve yatıştırıcı sentetik ilaçların aksine bağımlılık yapmaz. Konsantrasyon bozukluğu, uyuşukluk, fiziksel performansta düşüş gibi yan etkileri yoktur. Kedi otu kökü merkezi sinir sistemini etkileyebilir.

Kedi Otu Özütünün Faydaları

  • Strestle ve uykusuzluk sorunlarıyla ilgili gıda takviyeleride kullanılır.
  • Doğal bitki içeriği olarak gösterilmektedir.

Dikkat Olası Yan Etkiler

Genellikle gece yatmadan önce kullanılması önerilen kedi otu kökü günün herhangi bir saatinde de alınabilir. Günlük dozaj 500 miligram dan fazla olmamalıdır. Hamileler ve emziren anneler üzerindeki etkileri bilinmemektedir. Bu dönemlerde bu takviyenin kullanılması önerilmez. Aktif madde içeren besin takviyesine aşırı reaksiyon gösterilmesi durumunda doktorunuza danışınız. Besin takviyeleri çeşit içeren sağlıklı beslenme alışkınlıklarına alternatif değildir.