Grape Seed Extract (Üzüm Çekirdeği Ekstresi)

Grape Seed Extract (Üzüm Çekirdeği Ekstresi)

Üzüm Çekirdeği Ekstresi

Üzüm çekirdeği ekstresi antioksidan özellikler gösteren ve vücudu serbest köklerin saldırılarından korumaya yardımcı olan flavanoid isimli maddeleri içerir. Bu maddeler aynı zamanda düzgün işleyen bir vücudun en önemli özelliklerinden biri olan düzenli kan akışına da faydalıdırlar. Üzüm çekirdeği ekstresi tüketmek iltihap ihtimalini azaltırken kan akışını tetikler. Özellikle venöz yetersizliği veya ödem gibi problemleri olanlar için önerilir.

Devamını oku..

3 Ürün

sayfa başı

3 Ürün

sayfa başı

Üzüm Çekirdeği Ekstresi Ne İşe Yarar

Üzüm çekirdeği ekstresinde bulunan prosiyanidinler kan damarlarının genişlemesini sağlayan bir madde olan nitrik oksit sentezini tetiklerler. Bu nedenle düzenli bir şekilde üzüm çekirdeği ekstresi kullanımı özellikle hipertansiyon veya çeşitli kalp rahatsızlıkları bulunan hastalarda atar damar basıncını ve kalp ritmini düşürmeye yardımcı olur. Bunların yanı sıra, bu ekstrat sağlıklı damarlar ve kılcallar için önemli bir yere sahip olan bağ dokunun korunmasına destek olur. Bu özellik maddenin venöz yetmezlik veya ödem gibi rahatsızlıklar ile yüksek kan basıncından dolayı ortaya çıkan görme bozukluklarına sahip olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmesinin en büyük nedenidir.

Özüt antioksidan ajanlara bir kaynak teşkil ettiğinden, tüketimi infamatuvar tepkileri tetiklemekten sorumlu olan histiyositlerin aktivitelerini kısıtlar ve hücre yapılarının korunmasına yardımcı olur. Madde aynı zamanda bir inflamasyon işaretçisi olan C-reaktif protein seviyelerinin azalmasını da sağlar. İnflamasyon işaretçilerinin miktarının azalmasının aynı zamanda aspirin üzerinde de bir etkisi vardır ve oksidatif ve inflamatuvar olaylar üzerinde daha iyi bir kontrole sahip olmak için önemli bir sinyal görevi görür. Bu bileşiğin antioksidan potansiyeli hücreleri serbest köklerin verdiği hasarlardan korurken, sağlığa iyi gelir ve erken yaşlanmayı önler/geciktirir.

Aynı zamanda üzüm çekirdeği özütünde de bulunan B-tipi proantosiyanidinler aromatazın etkilerini en aza indirirler. Aromataz, bazı ilaçların karaciğerde yıkımından sorumlu bir enzimdir ve aynı zamanda testosteron tarzı androjenlerin östrojene çevrilmesine katkıda bulunur. Bunun sonucu olarak, üzüm çekirdeği özütü tüketimi östrojen üretiminin azalmasına ve bu hormonun vücutta yarattığı değişikliklerin (vücut yağı birikimi ve istenmeyen fiziksel değişiklikler gibi) en aza indirilmesine yardımcı olur.

Üzüm çekirdeği ektresi, karbonhidratların sindirimine katkıda bulunan alfa amilaz isimli enzimin aktivitelerini engelleyerek bu besin türünün emilimini azaltır. Bunun sonucunda, insülin üretimi daha az tetiklenir ve kan şekeri seviyesindeki ani değişimler azalmış olur. Bu özellikler iştah kontrolünün gelişmesini sağlayarak, vücut ağırlığının kontrol edilmesine yardımcı olurlar.

Üzüm Çekirdeği Ekstresi Yararları:

  • Güçlü bir antioksidandır
  • İnflamasyonu azaltıcı etkilere sahiptir
  • Kan akışını olumlu yönde etkiler
  • Uzuvlarda oluşabilecek ödemlere karşı etkilidir
  • Kan basıncının düşmesine yardımcı olur
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
  • Karaciğer rahatsızlığına sahip veya bu rahatsızlığa daha yatkın kişilerde bu tamamlayıcı maddenin kullanımı mide bulantısı, kusma, yorgunluk, zayıflık, baş ağrısı ve iştah kaybı gibi yan etkilere sebep olabilir.