Uyku Düzenleyici

Uyku Düzenleyici

Uyku vücudun günlük hayatın yorgunluğundan kurtulması ve kendine gelmesi için gereken bir süreçtir. Kas dokusunun yeniden oluşturulması ve fiziksel egzersizler sonrası oluşan kas hasarının tamir edilmesi için uyumanız gerekir. Dinlenmek ve hem yeterli hem de kaliteli bir uyku süreci geçirmek aynı zamanda beyin performansına da etki ederek konsantrasyonu ve düşünme hızını arttırır. Spesifik amino asitler içeren çeşitli tamamlayıcı maddeler rahatlama sağlayarak uyku kalitenizi arttırmanıza yardımcı olabilir.

Devamını oku..

2 Ürün

sayfa başı

2 Ürün

sayfa başı

Uyku, vücudun günlük hayatta maruz kaldığı yorgunluktan kurtulması açısından çok önemli bir süreçtir. Uyku esnasında, kas dokusunun yeniden oluşumu ile fiziksel egzersiz sonrası meydana gelen hasarların tedavisi gerçekleşir. Vücutta salgılanan ve kas gelişimine büyük katkıları olan büyüme hormonu ile testosteron miktarları uyku sırasında en üst seviyeye ulaşır. Beslenme ve egzersiz çok önemli faktörler olsalar da, kasların ideal gelişimi için gereken en önemli faktör uykudur.

Dinlenmek ve yeterli miktarda kaliteli bir uyku süreci geçirmek aynı zamanda beynin performansını da olumu yönde etkileyerek, konsantrasyonun ve düşünme hızının gelişmesine katkıda bulunur. Bu tarz tamamlayıcı ürünlerin kullanımı, sağlık açısından olumlu etkilere sahip hormon ve metabolitlerin sentezini arttırırken, modu yükselterek, depresyon, anksiyete ve sinirlilik gibi durumların semptomlarını tedavi etmeye yardımcı olur.