Triphala Extract

Triphala Extract

Triphala Özütü Nedir?

Triphala özütü tanınmış iyileştirici özellikleri ile bilinen 3 farklı çeşitte meyvenin bitkisel bir karışımından meydana gelir. İçeriğinde bulunan bu 3 meyveyi oluşturan bileşenlerin sindirim sisteminde düzenleyici ve yatıştırıcı bir etkisi olduğu düşünülmektedir.

Devamını oku..

Bu kategoride ürün bulunmamaktadır.

Triphala Özütü Ne İşe Yarar?

Triphala özütü, içerisinde; Terminalia chebula, Emblica officinalis ve Terminalia bellirica isimli 3 farklı ağaçtan elde edilen meyvelerin bulunduğu bitkisel bir formülasyondur. Özütün kullanımı sindirim sistemi üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sebep olurken, aynı zamanda hafif derecede laksatif, anti spazmodik ve anti inflamatuvar özellikler sağlar.

Terminalia chebula genellikle “Haritaki” olarak adlandırılır.

Emblica officinalis aynı zamanda “Amalaki” olarak bilinen bir bitki türüdür. Bu ağacın meyveleri C vitamini bakımından zengindir ve ülser, gastrit ve gastroözofageal reflü gibi mide-bağırsak kanalı ile ilgili sorunların önlenmesinde yıllar boyunca kullanılmıştır. C vitamini inflamatuvar özelliklere sahiptir. C vitaminin anti inflamatuvar ve rahatlatıcı özellikleri, midenin rahatlaması ile mide duvarının hidroklorik aside karşı verimli bir şekilde güçlendirilmesi ve korunmasına olanak sağlar.

Terminalia bellirica (veya Bibhitaki), midenin, üreme ile boşaltım yollarının ve solunum yollarının mukoza zarlarını canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Bitki aynı zamanda mukus üretiminin azaltılmasına ve dolayısıyla potansiyel inflamatuvar problemlerin kontrol edilmesine yardımcı olur. Dahası, linoleik asit bakımından zengin olan bitkinin kullanımı, toplam kolesterol ve LDL seviyelerinin düzenlenmesine katkıda bulunarak vücuda ek bir kardiyovasküler koruma sağlar.

Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Özellikle herhangi bir hastalığınız veya düzenli bir ilaç kullanımınız varsa bu tarz bir tamamlayıcı kullanmadan önce mutlaka eczacınıza, diyetisyeninize veya doktorunuza danışın.
  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.