Termojenik Ürünler

Termojenik Ürünler

Termojenik Yağ Yakıcı Nedir?

Termojenik yağ yakıcılarda bulunan uyarıcı maddeler sempatik sinir sistemini etkileyerek adrenalin salınımını arttırırlar. Bu hormon hücrelerin beta-adrenerjik reseptörlerine etki ederek enerji üretimi ile kalori yakımının artmasını sağlar. Trigliserit formundaki yağ hücrelerinde veta-adrenerjik uyarı lipolizi tetikler ve yağ asitlerinin kan dolaşımına geçmesini sağlar. Kanda bulunan yağ asitleri özellikle kas dokusu olmak üzere diğer dokuların hücreleri tarafından gerçekleştirilen enerji üretimi için bir alt yapı görevi görürler.

Devamını oku..

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 30

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2

Gösterilen 1 - 20 / Toplam : 30

sayfa başı

Sayfa :
 1. 1
 2. 2

Termojenik Ürünler Nasıl Çalışır?

Termojenik maddeler, mitokondrideki oksidatif fosforilasyonun ayrıştırıcılarıdırlar. l-karnitin ürünlerinden farklı olarak ATP sentezi olmadığı zamanlarda bile besin öğelerinin yakılmasını sağlarlar. Termojenik ürünlerdeki aktif bileşenler proton taşıma zincirini kırarak enerjinin ısı şeklinde salınımını sağlarlar. Metabolizmanın bu şekilde uyarılması hücrelerin enerji tüketimini arttırarak kalori yakım oranını yükseltir ve vücut sıcaklığında bir artışa neden olur.

Termojenik maddeler yağ asidi oksidasyonuna yardımcı olmak ve yağ ile kilo kaybını desteklemek için tasarlanmış ürünlerdir. Fiziksel egzersiz sırasında meydana gelen yüksek miktarda enerji tüketimini uyararak kilo kaybına ve iyi bir kas definasyonuna olanak sağlarlar.

Termojenik maddelerin yanı sıra bazı ürünler aynı zamanda iştah baskılayıcı maddeler (krom, 5-HTP), lipid taşınmasına yardımcı maddeler (L-karnitin) ile idrar söktürücü maddeler (centella asiatica) de içerebilirler. Bu bileşenlerin bir arada kullanımı yağ yakımını hızlandırıcı bir etkiye sahip olmanın yanı sıra sıvı tutumunu en aza indiren özellikler sağlar. En sık kullanılan uyarıcılar kafein, kafein içeren bitkisel özütler (guarana ve yeşil çay), efedrin, sinefrin (sitrus aurantium), piperin ve kapsaisindir.

Termojenik Yağ Yakıcıların Temel Faydaları:

 • Kalorilerin yakımını arttırırlar
 • Yağ depolarının yakılmasını sağlarlar
 • Kişinin kilo vermesine yardımcı olurlar
 • Kas definasyonunu geliştirici etkileri vardır

Satın Al:

Fitbull'da satışı gerçekleştirilen tüm termojenik yağ yakıcılar güncel üretim serisindeki ürünlerden oluşup sadece yetkili distribütör firmanın ithal ettiği ürünlerden oluşmaktadır. Ürünler hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve telefonda sipariş vermek için 0850 532 28 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Dikkat Olası Yan Etkileri

 • Glakom, anemi, anksiyete, hemofili, şeker hastalığı, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı, ishal veya hassas bağırsak sendromu gibi rahatsızlıkları olan kişilerde kullanılması önerilmez. Belirli tedavilerle çakışarak semptomları daha kötüye götürebilirken aynı zamanda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir.
 • Hassas bireylerde bu maddenin yüksek dozlarda tüketimi; uykusuzluk, ishal, anormal kalp atışı, kan glikoz seviyelerinin değişmesi, bağ ağrıları, migren, sinirlilik hali ve mod değişimleri gibi yan etkilere neden olabilir.
 • Bu tamamlayıcı maddeyi uyumadan 6 saat öncesinden sonra kullanmayınız. Uyku yitimine neden olabilir.
 • Termojenik yağ yakıcıların 3 aydan uzun bir süre düzenli olarak kullanılması önerilmez. Bu tamamlayıcı maddeyi kullanırken sıvı tüketiminizi büyük ölçüde arttırmanız önerilir.