Super mass gainer kullanımı

Eğer ağırlık kaldırma egzersizleri yapıyorsanız, daha fazla kas kütlesi oluşturmanıza yardımcı olması için kalori alımınızı artırmanın yollarını arıyor olabilirsiniz. Super Mass Gainer gibi kilo aldırıcı ürünler, ihtiyacınız olan kaloriyi almanıza yardımcı olabilir. Ancak, bu yüksek kalorili takviye herkes için uygun olmayabilir. Bu nedenle günlük beslenme rutininize kilo alımı takviyeleri eklemeden önce mutlaka doktorunuza danışmanız önerilir. Super Mass Gainer, Dymatize tarafından üretilen çok yüksek kalorili bir spor takviyesidir. Üretici firmaya göre, ürün özellikle kilo almanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Kilo aldırıcı takviyeleri herkes kullanabilse de, bu ürün genellikle bir fitness ya da antrenman programı izleyen kişilere pazarlanmaktadır. Yüzde 2 oranında sütle karıştırıldığında, Super Mass Gainer'ın 1 kg'lık porsiyonu yaklaşık 1.850 kalori, 350 gram karbonhidrat, 75 gram protein ve 15-20 gram yağ içerir. Takviye ayrıca A, C, D ve B vitaminleri, çinko, magnezyum ve krom gibi mikrobesinler bakımından da zengindir. Paket yönergelerine göre, 3 fincan Super Mass Gainer'i 700 ml soğuk su veya %2 yağ oranına sahip süt ile tozu çözülene kadar karıştırmanız önerilir. Üretici firma ayrıca, içeceği hazırlarken blender kullanmanızın en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olacağını belirtmektedir.

Yüksek kalorili bir takviye olan bu içecek kilo almaya çalışanlar için uygun bir seçimdir. McKinley Sağlık Merkezi, normal ihtiyaçlarınız üzerine günlük olarak tükettiğiniz her 500 kalorinin bir hafta içinde yaklaşık 500 gramlık bir kilo alımı sağlayacağını bildirmektedir. Bu yüzden Dymatize'ın bu ürününü normal günlük alımınıza ek olarak tüketirseniz, haftada yaklaşık 4 kilo alabilirsiniz. Bununla birlikte, kilo alma sonuçları genetik yapınıza ve aktivite seviyenize bağlı olarak değişebilir. Super Mass Gainer'ı egzersizlerinizin yanında kullanıyorsanız, egzersiz sonrası tüketim en optimum sonuçları elde etmenizi sağlayacaktır. Kas yapımı, egzersiz bittikten 30 dakika sonra en üst seviyeye ulaşır. Kas büyümesini arttirmak ve kas glikojen depolarini yenilemek için, bu zaman araliginda protein, yag ve karbonhidrat içeren bir öğün tüketmeniz tavsiye edilmektedir.

Super mass gainer kullanımı

Yüksek kalori ihtiyacınızı yiyeceklerle karşılamakta güçlük çekiyorsanız, Super Mass Gainer size yardımcı olabilir. Fakat çok yüksek kalorili bir takviye olduğundan, ihtiyacınız olandan daha fazlasını tüketirseniz, gereksiz yağ depolanmasına neden olabilirsiniz. Herhangi bir kaynaktan çok fazla kalori almak, istenmeyen yağ alımına yol açabilir. Kalori bakımından çok zengin olan bu ürünün, protein oranı da oldukça yüksektir. "International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism" Dergisi'nde 2006 yılında yayınlanan bir rapora göre, aşırı protein alımı yüksek amino asit ve amonyak seviyelerine yol açabilir. Bu araştırma, çok fazla protein alımının (toplam kalori alımınızın yüzde 35'inden fazlası) ciddi semptomlara ve hatta ölüme yol açabileceğini açıklamaktadır. Aşırı protein alımını önlemek için, takviye formunda aldığınız proteinin miktarını, et, süt ürünleri ve diğer kaynaklardan alınan proteinler ile birlikte hesaplayarak, toplam protein alımınızı dengede tutmanız önerilir. Bazı insanlar için, 700 gram süt ile karıştırılmış 3 fincan Super Mass Gainer tozu, sağlıklı kilo alımını teşvik etmekten ziyade ihtiyacınız olmayan ekstra kalorileri almanıza neden olabilir. Bu nedenle, kalori alımınızı ihtiyaç sınırlarında tutmak adına takviyeyi daha küçük miktarlarda kullanabilirsiniz. Örneğin, 600 kalori içeren bir içecek yapmak için tavsiye edilen porsiyonun sadece üçte birini kullanabilirsiniz. Eğer bir fincan Super Mass Gainer tozunu süt yerine su ile karıştırırsanız, içeceğinizin kalori ve protein içeriği de azalacaktır.

© Copyright 2024 by Fitbull.com®. Tüm Hakları Saklıdır.