St. Johns Wort (Sarı Kantaron)

St. Johns Wort (Sarı Kantaron)

Sarı Kantaron Yağı Nedir?

Sarı kantaron yıldız şekilli çiçekleri bulunan ve Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Doğu Asya'da yetişen beş yaprağı olan bir bitki türüdür. Bitki güneşli, ve sıcak bölgelerde yetişir. Bitkinin boyu 50 cm ile 100 cm arasında değişmektedir.

Devamını oku..

3 Ürün

sayfa başı

3 Ürün

sayfa başı

Sarı Kantaron Ürünleri:

Sarı kantoran yağ olarak ya da kapsül formdaki gıda takviyesi olarak sunulmaktadır. Türkiye'de en fazla tercih edilen markalar arasında Solgar ve GNC ürünleri bulunmaktadır.

Dikkat - Olası Yan Etkiler

Sarı kantoron içerikli gıda takviyeleri uyku sorunu, gerçekçi rüyalar, sinirlilik, mide rahatsızlığı, yorgunluk, ağız kuruluğu, baş dönmesi, baş ağrısı, deri döküntüsü, ishal ve cilt karıncalanması gibi yan etkilere neden olabilir. Uyku problemi olan kişilerin bu ürünleri sabah saatlerinde kullanması tavsiye edilir. Aşırı dozda sarı kantaron kullanımı sakıncalı olabilir. Kutu üzerindeki kullanım talimatına uyulmalıdır. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımı tavsiye edilmez. Majör depresyona sahip insanlarda, St. John's wort kullanımı mani, aşırı fiziksel aktiviteye ve dürtüsel olumsuz davranışa sebep olabilir. Bu kişilerin kullanması tavsiye edilmez. Gıda takviyesidir. Herhangi bir hastalığın teşhis, tedavi ya da önlenmesinde kullanılmaz.