Triatlon

TRİATLON

Temel ihtiyacın ENERJİ. Daha uzağa mı? Daha hızlı mı? Hedeflerini doğru belirleyip bu doğrultuda hazırlanmalısın.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Her branşa özel antrenman yapmalısın. Yüzme, bisiklet ve koşu için ayrı ayrı yeterli olduğunda farklı antrenmanlara geçebilirsin.

Beslenme

BESLENME

Temel enerji kaynağı olarak karbonhidratlı besinler tüketmelisin. Sadece yarış öncesi ve sonrası değil yarış olmayan günlerdeki diyetin de performansında belirleyici olacaktır.

Supplement

SUPPLEMENT

Terleme yolu ile kaybettiğim mineral tuzların geri kazanımı gerekir. Ayrıca hızlı sindirilen karbonhidratlar ekstra enerji sağlarken, kafein gibi uyarıcı içeren ürünler anlık performansını iyileştirecektir. Daha fazla kas kütlesi için ise protein ve amino asitleri tercih etmelisin.

Supplement Önerileri

ENERJİ

Zorlu parkurlarda enerji herşey demek. Stabil ve yüksek enerjide kalabilmek için karbonhidrat yüklemesi yapman gerekecek. Ayrıca maksimum performans için nox ürünleri ideal olacaktır.

DAYANIKLILIK

Uzun koşu, bisiklet, ve yüzme parkurları için hazır olman gerekir. Ter ile kaybettiğin faydalı mineral tuzlarını tekrar alman gerekir.

TOPARLANMA

Toparlanmaya herhangi bir sporcudan daha fazla ihtiyacın var. Yeni antrenman ve yarışlara hazırlıklı olabilmen için recovery ürünleri ideal olacaktır.

FORM

Son ihtiyacın olan şey fazla kilo. Formda kalmak için CLA ve yağ yakarken enerji sağlayacak L-Karnitinler diyetine eşlik edebilir.