Trekking

TREKKING

Uzun parkurların keyfini çıkarmak için enerji seviyenin yüksek olması gerekir. Yeni yürüyüşler yapmadan önce parkura hazır olduğundan emin olmalısın.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Fartlek antrenmanları ile yürüyüşünü farklı süratlerde yapmalısın. Bu tür interval antrenmanlar dayanıklılığını arttırmada yardımcı olacaktır.

Beslenme

BESLENME

Temel enerji kaynağı olarak karbonhidratlı besinler tüketmelisin. Sadece yarış öncesi ve sonrası değil yarış olmayan günlerdeki diyetin de performansında belirleyici olacaktır. Ayrıca sırt çantanda karbonhidrat oranı yüksek besleyici atıştırmalık ve yeterli suya yer açmalısın.

Supplement

SUPPLEMENT

Enerji jelleri ve barlar uzun yürüyüşler için gerekli enerjiyi sağlayacaktır. Ayrıca karbonhidrat ürünleri ve mineral tuzlar içeren sporcu içeceklerine ihtiyacın olacak.

Supplement Önerileri

HAZIRLIK

Uzun parkur yüksek enerji gerektirir. Glikojen depolarını doldurmalı ve 1-2 saat önceden karbonhidrat ağırlıklı öğün almalısın.

YÜRÜYÜŞTE

Zorlu parkurlar için çantanda kullanımı pratik ve ağırlık yapmayacak; enerji jelleri ve protein barlara yer verebilirsin. Yürüyüş için hazırladığın mataraya BCAA eklemek akıllıca olacaktır.