Squash

SQUASH

Kısa süreli patlayıcı güç için gerekli antrenmanları ve diyeti uygulamalısın. Teknik vuruşların ne kadar iyi olursa rakibin o kadar terleyecektir.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Çevikliğini artıracağın antrenmanlar yapmalısın. Squash gibi sporlarda kısa mesafeyi yüksek hızlarda koşmak önemlidir. Bununla beraber en aktif kas çevresindeki eklemleri güçlendirmelisin.

Beslenme

BESLENME

Glikojen depolarının dolu olması ve konsantre yeteneğinin tam olması gerekir. Karbonhidratlar bu görevler için yardımcı olacaktır. Sadece maç öncesi değil günlük öğünlerinde de karbonhidratlı ürünler tüketmelisin.

Supplement

SUPPLEMENT

Maç boyunca stabil enerji ve maçtan sonra toparlanmana yardımcı ürünler seçmelisin.

Supplement Önerileri

GÜÇ

Maç boyunca gücünü korumak ve kritik pozisyonlarda maksimum patlayıcı kuvvet alabilmen için kreatin kullanabilirsin. Böylece enerji depoların dolarken performansında iyileşme olacaktır.

KAS KÜTLESİ

Kas dokunun gelişmesi demek bir sonraki rakibe hazırsın demek. Yağsız kas kütlesi kazabilmek için saflık oranı yüksek izole ürünler senin için ideal.

FORM

İyi bir squash oyuncusu her zaman formdadır. Yağ oranını sabit tutmalı ve diyetine dikkat etmelisin. L-karnitin ile yağ yakımını hızlandırabilir, CLA ile formunu koruyabilirsin.

EKLEM SAĞLIĞI ∧ YENİLENME

Bu sporda özellikle çok rastlanan kolun incinmesi ve çıkmasını önlemek için eklemlerini güçlendirmelisin. Ayrıca yeterli vitamini aldığından emin ol.