Snowboard

SNOWBOARD

Snowboard gibi kar sporlarında beslenme ve egzersiz önemli rol oynamaktadır. Vücut ısısını sabit tutmak enerji harcanmasına sebep olur. Doğru diyet ve ekipmanla soğuk havanın enerjini tüketmesini engellemelisin.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

İç algı, denge ve duyarlılığını geliştirmeli ve antrenmanları bu doğrultuda yapmalısın. Bu egzersizler board üzerinde dönüş dengesini korumak ve devam ettirmek için yeteneğini artıracaktır.

Beslenme

BESLENME

Spordan bir iki saat önce karbonhidrat bakımından zengin bir öğün seni zorlu parkurlara hazırlayacaktır. Bu öğünde lifli besinler tercih etmemelisin.

Supplement

SUPPLEMENT

Soğuk havalarda vücut ısısını sabit tutmak enerji harcatacağından enerji depolayabileceğin ürünleri tercih etmelisin. Uyguladığın diyetle beraber kas kütleni geliştirecek, toparlanmayı sağlayacak ve enerji verecek suplementleri tüketmelisin.

Supplement Önerileri

ENERJİ

Vücut sıcaklığını sabit tutmak için enerjiye ihtiyaç duyacaksın. Spor öncesi karbonhidrat ağırlıklı beslenme ve spor esnasında karbonhidrat jelleri pratiklik açısından iyi alternatifler.

EKLEM SAĞLIĞI

Olası sakatlanmaları ve incinmeleri engellemek için güçlü kemiklere ihtiyacın var. Glucosamine sana yardımcı olabilecek en iyi ürün.

DİRENÇ

Soğuk hava sporlarında vücut iki kat daha fazla enerji harcar. Bitkin düşmemek için yeterli vitamini ve laktik asit birikimne karşı glutamin kullanmalısın.