Rüzgar Sörfü

RÜZGAR SÖRFÜ

Rüzgar sörfünde egzersiz ve beslenme çok önemlidir. Su üzerinde sörf tahtası üzerinde durabilmek yüksek efor harcamak demektir. Ayrıca vücut ısısını sabit tutmak da enerji gerektirir. Doğru sporcu ürünleri kullanarak bu disiplinde performansını artırabilirsin.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

İç algı, denge ve duyarlılığını geliştirmeli ve antrenmanlarını bu doğrultuda yapmalısın. Bu egzersizler sörf üzerinde doğru dönüş dengesini korumak ve sürdürmek için yeteneğini artıracaktır.

Beslenme

BESLENME

Suya girmeden 2-3 saat öncesinde hafif karbonhidrat ağırlıklı bir öğün yapmalısın. Egzersize bağlı sindirim problemlerini engellemek için bu öğünde lif ağırlıklı besinleri tercih etmemelisin.

Supplement

SUPPLEMENT

Diyetine kaslarını geliştirecek suplementler de desteklemelisin. Toparlanmaya önem vermeli ve dalgaların ne yapacağı belli olmayacağından enerji depolamalısın.

Supplement Önerileri

AKTİVİTE ÖNCESİ

Soğuk sularda vücut ısısını sabit tutmak önemli. Yulaf gibi yüksek enerji kaynağı besinler tüketmek faydalı olacaktır. Ayrıca karbonhidrat ve protein içerikli supplementler senin için ideal.

AKTİVİTE ESNASINDA

2 saatten fazle suda kalmayı planlıyorsan enerji jelleri ihtiyacın olan enerjiyi sağlamak için kullanışlı ürünler. Su kıyafetinde taşınabilir ve pratik şekilde hazırlama gerekmeden tüketebilirsin.

AKTİVİTE SONRASI

Kaybedilen mineralleri vücuda geri kazandırmak önemli. Whey protein shake'inizi karbonhidratlarla karıştırabilirsiniz. Ayrıca recovery ürünleri de iyi bir tercih olacaktır.