Rugby Sporu

RUGBY

Yüksek atletik performans istiyorsan saldırıya geçmen gerekir. Sonuçları maksimize etmek için vücudunun sağlıklı ve dengelenmiş olması gerekir. Kuvvet ve çevikliğini sahaya yansıtmalısın.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Her oyunda seni ne bekliyor bilemezsin. Bunun için farklı durumlar için hazırlıklı olmakta fayda var. Bu yüzden antrenmanını çeşitlendirmelisin. Önüne çıkabilecek farklı zorluklardaki maksimum kas gücü ve enerji sistemi sınavına hazırlıklı olmalısın. Kardiyo, ağırlık antrenmanları, ve teknik antrenmanları düzenli olarak yap. En fazla nerede eksiğin varsa o antrenmana daha fazla yoğunlaşabilirsin.

Beslenme

BESLENME

Günde en az 4-5 öğün yediğinden emin ol. Aldığın besinler protein, karbonhidrat ve yağ bakımından zengin olmalı. Yağ asitleri sindirimi ve kan akışını yavaşlatacağından antrenman öncesi ve sonrası yağsız beslenmeye dikkat etmelisin. Sakın susuz kalma ve her zaman yanında su bulundur. Dehidrasyonu önlemek için antrenman esnasında kaskını çıkarmadan kullanabileceğin uygun bir matara edin.

Supplement

SUPPLEMENT

Takviyeleri kişisel ihtiyaçların doğrultusunda kullanmalısın. Eklemlerin sağlamlığı ve kas kütlesinin korunmasının Rugby'de önceliği olduğunu unutma.

Supplement Önerileri

GÜÇ

Güç! En fazla ihtiyacın olan temel unsur. Gücün arttıkça patlayıcı kuvvetin, hücum seviyen, ve hızın artacaktır. Kreatin ve performans arttırıcı ürünler ilk tercihin olmalı.

BULKING

Sahadaki pozisyonunu göz önünde bulundurarak daha dayanıklı olabilmek için farklı dönemlerde karbonhidrat yüklemesi yapmalısın. Bu dönemlerde ağırlık antrenmanları ile maksimum kuvvet kazanmayı hedefleyebilirsin.

DAYANIKLILIK

Amino asitler ve whey, bitkinliğini önlemek ve uzun antrenmanlar sonrası kullanım için en ideal ürünlerdir. Bu ürünlerle dayanıklılığını arttırabilirsin.

TOPARLANMA

Önünde oynanacak daha çok oyun ve yapılacak antrenman varsa; dengeli protein ve karbonhidrat kullanımı ile en hızlı şekilde toparlanman gerek.