Parkour Sporu

Parkour Sporu

Kuvvet, dayanıklılık, koordinasyon ve konsantrasyon hareketleri optimize etmek için anahtardır. Eğer bu faktörleri nasıl geliştirebileceğini öğrenirsen performansını artırabilirsin.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Rutin en büyük düşmanın! Farklı zorluktaki parkurlarda başarılı olabilmek için antrenmanlarını çeşitlendirmelisin. Eğitim seanslarından bazıları fonksiyonel hareketlere yönelik olmalıdır.

Beslenme

BESLENME

Üç ana makro besinlerden oluşan dengeli beslenmeyi prensip edinmelisin. Vitaminler önemli olduğu için, meyve ve sebze tüketmelisin. Bazı gıdalarda omega-3 içeriği inflamasyondan korunmana yardımcı olabilir.

Supplement

SUPPLEMENT

Kas inşa etmek istiyorsan protein ve BCAA lar doğru seçim olacaktır. Zira daha güçlü kaslar olası sakatlanmanların önüne geçecektir. Ayrıca eklem sağlığına da dikkat etmelisin.

Supplement Önerileri

PERFORMANS

Zorlu parkurlarda spor yaparken yoğun su ve enerji kaybı olacaktır. Bitkinliği önlemek ve parkura odaklanmak için performans ve enerji ürünleri kullanılmalıdır.

FORMDA KALMA

Parkur esnasında denge önemlidir. Vücut kilosu ve hacmi dengeyi değiştirebileceğinden kilo kontrolüne önem verilmelidir.

KAS KÜTLESİ

Ancak güçlü kaslara sahipsen yüksek duvarlardan atlayabilirsin. Daha eğlenceli ve zorlu parkurlarda antrenman yapabilmen için kaslarını amino asit ve proteinlerle geliştirmen gerekecek.

EKLEM SAĞLIĞI

Sağlıklı ve güçlü eklemler için gerekli takviyeleri alman gerekir. İncinmelere karşı korunmak için glucosamine ürünleri ideal olacaktır.