MMA

MMA

Tüm algılarının açık olması şart. MMA'de başarılı olmak istiyorsan prensiplerinden ödün vermemeyi öğrenmelisin. Vücut ağırlığını doğru kullanarak rakibine zorluk çektirebilirsin.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Rakibin olası hamlelerine karşı hazırlıklı olman gerekir. Bu da ancak antrenmanları çeşitlendirerek yapılabilir. Müsabakayı kazanmak istiyorsan dayanma gücünü artırmalısın.

Beslenme

BESLENME

MMA sporcusu için diyet dışı beslenmek ringde alınan ekstra darbe anlamına gelir. Diyete sadık kalarak kalori ihtiyacını temel besinlerin olan protein ve karbonhidratlardan karşılamalısın.

Supplement

SUPPLEMENT

Alacağın besin takviyeleri müsabaka sonucu için belirleyici olabilir. Doğru ürünleri doğru zamanlarda kullanarak avantaj elde etmelisin.

Supplement Önerileri

PATLAYICI GÜÇ

Antrenman ve müsabaka esnasında kasları maksimum oranda beslemen gerekecek. Nitrik oksit (NOX) ürünleri iyi bir seçim olacaktır. Aynı zamanda motivasyon ve performans artışı maksimum seviyede olacaktır.

KORUMA/h3>

Uzun ve yorucu antrenmanlar sırasında katabolik etkiyi önlemek için amino asitlerden faydalanman gerekecek. Bol su ile hazırlanmış BCAA ve glutamin karışımı yıkımı önlemeye yardımcı olacaktır.

İYİLEŞME

Antrenman sonrası kaybettiğin makro besinleri ve mineral tuzları yerine koyman gerekecek. Spor sonrası açık olan anabolik pencerenin iyi değerlendirilmesi ve kaslarının beslenmesi gerekir.