Kürek Sporu

KÜREK

Beslenme ve egzersiz disiplini kürek sporu için hayati önem taşır. Kano içerisinde dengede kalmak ve vücut ısısını sabit tutmak için yeterli enerji depolamalısın. Doğru supplementleri kullanarak ekstra enerji kazanımı sağlayabilirsin.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

İç algı, denge ve duyarlılığını geliştirmeli ve antrenmanlarını bu doğrultuda yapmalısın. Bu egzersizler kano üzerinde doğru dönüş dengesini korumak ve sürdürmek için yeteneğini artıracaktır.

Beslenme

BESLENME

Suya girmeden 2-3 saat öncesinde hafif karbonhidrat ağırlıklı bir öğün yapmalısın. Egzersize bağlı sindirim problemlerini engellemek için bu öğünde lif ağırlıklı besinleri tercih etmemelisin.

Supplement

SUPPLEMENT

Diyetini kaslarını geliştirecek suplementlerle desteklemelisin. Toparlanmaya önem verin, dalgaların ne yapacağı belli olmayacağından enerji depolamalısın.

Supplement Önerileri

ANTRENMAN ÖNCESİ

Antrenman boyunca enerjiye ihtiyacın olacak. Antremandan 1-2 saat önce karbonhidratlı besinlerle glikojen depolarını doldurmalısın. Kreatin kullanımı spor esnasında performansını arttırırken ekstra güç de sağlayacaktır.

ANTRENMAN ESNASINDA

Enerji temel faktör olduğundan özellikle kol kaslarını yeterince beslemelisin. Eğer spor salonunda antrenman yapıyorsan toz, suda antrenman yapıyorsan pratiklik açısından jel ürünleri ve besleyici protein barları kullanabilirsin.

ANTRENMAN SONRASI

İyi bir kürekçi olmak istiyorsan güçlü bacak, kol, omuz ve karın kaslarına ihtiyacın var. Kas dokusunun gelişebilmesi içinse; antrenman sonlarında protein ve amino asite.