Kickbox

KICKBOX

Vücut ağırlığını doğru kullanıp kas kütleni geliştirmelisin. Güçlü, çevik ve dirençli olabilmek fazladan atılmış yumruk demek.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

İç algı, denge ve duyarlılığını geliştirmeli ve antrenmanları bu doğrultuda yapmalısın. Yumruklardan kaçabilmek için çelik gibi reflekslere ihtiyacın olacak. Yüksek ve stabil enerjiye sahipsen rakibini daha fazla terletebilirsin.

Beslenme

BESLENME

Dehidrasyonu önlemek için sürekli su tüketmek boksörler için hayati. Güçlü kaslar içinse karbonhidrat ve protein ağırlıklı besinler tercih etmelisin.

Supplement

SUPPLEMENT

Diyetini kaslarına kuvvet kazandıracak ve kas kütleni artıracak ürünlerle desteklemelisin. Zinde kalıp kemik dokusunu güçlendirmen olası sakatlanmaları önlemek açısından önemli.

Supplement Önerileri

ANTRENMAN ÖNCESİ

Antrenman esnasındaki patlayıcı gücü kaslarda hissetmek için pre-workout ürünlerine ihtiyacın olacak. Hız kazanımı ve rakibe odaklanmayı bu ürünlerle sağlayabilirsin.

ANTRENMAN ESNASINDA

Ağır antrenmanlar yaparken vücuttan kaybedilen minerallerin geri kazanılması gerekir. Uzun süreli antrenmanları hedeflerken enerji seviyenin stabil ve yüksek kalması için karbonhidrat jelleri uygun olacaktır.

ANTRENMAN SONRASI

Kas yıkımını önlemek ve anabolik gelişimi desteklemek için antrenmandan hemen sonra özellikle glutamin ve BCAA amino asitlerine ihtiyacın olacak. Son yumruğu attıktan sonra bu ürünlerle bir sonraki antrenmanlara hazırlanabilirsin.

OFF GÜNLER

Kaliteli uyku,ve açık zihin ihtiyacın olan en önemli iki etken. Antrenman olmayan günlerde de anabolik döngünün tamamlanması için gerekli proteini tüketmelisin. Zaman salınımlı protein tozu gün içerisinde ihtiyacını karşılarken uyumadan önce kazein kullanımı iyi birer tercih olacaktır.

EKLEM SAĞLIĞI

Yoğun antrenman dönemlerinde bazı teknik hareketler ve zıplamalar vücudunuzda fiziksel aşınmaya sebep olabilir. Bedenini inflammasyonlara karşı koru ve eklemlerini bu ürünlerle güçlendir.