Kanyon Sporu

KANYON SPORU

Extreme sporlar duyuları sayısız şekilde harekete geçirir. Vücudu canlandırır. Macera için hazırlanın.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

İlerleme için rutin aktivitelerden vazgeç. Aşırı yük ve adaptasyon ilkesini uygulayarak vücudunuzu zorluklara teşvik edin. Böylece önüne çıkacak zorlukları atlatman mümkün olacak. Kısa ve orta zaman dilimlerine bölünmüş zorlayıcı antrenmanlar senin için uygun olacaktır.

Beslenme

BESLENME

Yanında atıştırmalık besleyici ara öğünler bulundurmalısın. Mümkünse sırt çantanda protein bar ve enerji jelleri bulundur. Bol sıvı ile birlikte.

Supplement

SUPPLEMENT

Enerjinin stabil ve yüksek olması için enerji barları ve jelleri kullanmalısın. Ayrıca mineral tuzlar ve karbonhidrat bakımından zengin ürünler 1 saatten uzun süren parkurlar için çok ideal.

Supplement Önerileri

SPOR ÖNCESİ

Vücudun enerjiye ihtiyaç duyacağından enerji depolarını doldurmanda fayda var. Dengeli karbonhidrat ve protein içeren bir ürün ihtiyacını karşılayacaktır. Ayrıca kreatin ile gücünü ve performansını arttırabilirsin.

SPOR ESNASINDA

Seyahat sırasında az yer kaplayıp fazla enerji veren; besin değeri yüksek ürünlere ihtiyacın var. Çantanda eneji jelleri ve barlar için yer açmalısın.

SPOR SONRASI

Vücudun kaybettiği mineral tuzlarını geri kazanman gerekecek. Aktivite sonrası whey ve karbonhidrat içerikli bir shake ihtiyacın olan yenilenmeyi karşılayacaktır.

EKLEM SAĞLIĞI & YENİLENME

Spor esnasında eklemlerin zedelenmesine karşı önlem almalısın. Zorlu parkurlar için de bağışıklık sistemini ve sağlığını destekleyecek vitamin ağırlıklı ürünler uygun olacaktır.