Kano Sporu

KANO

Kano sporunda yapılan egzersiz ve beslenme çok önemlidir. Suda kano üzerinde dengede durabilmek yüksek efor harcamak demektir. Ayrıca vücut ısısını sabit tutmak da enerji gerektirir. Doğru sporcu ürünleri kullanarak bu disiplinde performansını artırabilirsin.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Denge ve duyarlılığını geliştirmeli ve antrenmanları bu doğrultuda yapmalısın. Bu egzersizler kano üzerinde doğru dönüş dengesini korumak ve sürdürmek için yeteneğini artıracaktır.

Beslenme

BESLENME

Suya girmeden 2-3 saat öncesinde hafif karbonhidrat ağırlıklı bir öğün yapmalısın. Egzersize bağlı sindirim problemlerini engellemek için bu öğünde lif ağırlıklı besinleri tercih etmemelisin.

Supplement

SUPPLEMENT

Diyetini kaslarını geliştirecek suplementlerle desteklemelisin. Toparlanmaya önem vermelisin. Dalgaların ne yapacağı belli olmayacağından enerji depolamalısın.

Supplement Önerileri

AKTİVİTE ÖNCESİ

Soğuk sularda vücut ısısını sabit tutmak önemli. Yulaf gibi yüksek enerji kaynağı besinler tüketmek faydalı olacaktır. Ayrıca karbonhidrat ve protein içerikli supplementler senin için ideal.

AKTİVİTE ESNASINDA

2 saatten fazle suda kalmayı planlıyorsan enerji jelleri ihtiyacın olan enerjiyi sağlamak için kullanışlı ürünler. Su kıyafetinde taşınabilir ve pratiktirler. Hazırlama gerekmeden tüketime uygundur.

AKTİVİTE SONRASI

Kaybedilen mineralleri vücuda geri kazandırmak önemli. Whey protein shake'ini karbonhidratlarla karıştırabilirsin. Ayrıca recovery ürünleri de iyi bir tercih olacaktır.