Yağ Yakımı ve Definisyon

KAS DEFİNİSYONU VE TONLAMA

Daha fit ve zayıf olmak hayatının bir döneminde herkesin hedefi olmuştur. İş vücutgeliştirmeye geldiğinde definasyon dönemi için diyet ve antrenman hayati önem taşır ve doğru besin takviyeleri ile desteklenmelidir.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Kısa periyotlarda yüksek yoğunluktaki egzersizler daha uzun etkiye sahiptirler ve daha iyi sonuç verirler. Gücü ve kas kütlesini artırarak vücudun gün boyunca yağ yakması desteklenmelidir. Düşük yoğunlukta uzun süreli egzersizler ise kısa sürede kilo vermek için idealdir. Antrenmanları bu doğrultuda çeşitlendirmek faydalı olacaktır.

Beslenme

BESLENME

İşlenmiş yiyecekler, şeker ve basit karbonhidratlardan uzak durmalısın. Bunun yerine protein, ve kompleks karbonhidratlar, ve faydalı yağlar temel besin kaynağın olmalı. Her 3 saatte bir iyi dengelenmiş bir öğün hedeflerine ulaşmanda faydalı olacaktır.

Supplement

SUPPLEMENT

Karbonhidrat içeren ürünlerden uzak durmalısın. Bunun yerine termojenik yağ yakıcılar, yeşil çay ve L-Carnitine içerikli ürünler iyi birer seçim olacaktır.

Supplement Önerileri

TERMOJENİK

Termojenik yağ yakıcılar ile vücut ısısı yükselir. Bu da daha fazla kalori yakılması anlamına gelir. Bu durumda daha fazla enerji harcanır. Açığa çıkan bu enerji yağ depolarından karşılanır ve kurtulması zor olan yağların yıkılmasına yardımcı olur.

YAĞ - ENERJİ DEĞİŞİMİ

L-Carnitine yağ asitlerini mitokondriye (hücrelerin enerji oluşturduğu yere) taşır. Bu sayede hücrelerdeki yağın yakımında etkili olur. L-Carnitine kullanımı yağın yakılmasına katkıda bulunurken aynı zamanda enerji üretimini de destekler. Kullanımı sonrası vücut yakıt olarak yağ kullandığından dolayı yağsız kas kütlesi kazanımı desteklenir. Yağ depolarının parçalanarak enerjiye dönüşmesi sağlanır.

KARACİĞER SAĞLIĞI & DETOKS

Bu kategorideki ürünler doğal yollardan atılamayan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlaması bakımından önemlidir. Genel vücut sağlığını ve karaciğer, böbrek, mide, idrar yolları, akciğer gibi organların fonksiyonel ve düzgün çalışmasına katkıda bulunur. Antioksidan vitaminler olarak bilinen A, C, E vitaminleri ile bitkisel içerikli ürünlerin kullanılması karaciğerin temizlenmesi için gereklidir.

MEAL REPLACEMENT

Bu kategoride diyeti bozmayacak vitaminlerle güçlendirilmiş hazır yiyecekler bulunuyor. Günlük yoğun yaşantı arasında her öğünü özenle hazırlayamayanlar için ideal ve pratik. Kalori hesabı yapan sporcular için de tercih edilebilir.

İŞTAH KONTROL

Bu ürünler karbonhidratların vücuttaki metabolizmasını düzenler. Kandaki glukoz seviyesini dolayısı ile iştahı düzenler. Kandaki glukoz emilimini düşürerek iştahı kontrol altında tutar.

TEMEL ÜRÜNLER

Definasyon döneminin olmazsa olmazları düşük kalorili proteinler ve amino asitler.