Hacim kütle kazanımı

HACİM VE KÜTLE ARTIŞI

Kilo ve hacim kazanımındaki zorluklar genellikle yetersiz kalori alınması ya da antrenman esnasında aşırı kalori yakılması ile alakalıdır. Alınan kalori miktarını artırıp egzersiz süresini kısaltabilirsin.

a
İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Az tekrar ve yüksek kilo ile kuvvet antrenmanları uygulamalısın. Squat, itme, çekme ve deadlift gibi temel hareketleri her antrenmanda uygulamalısın.

Beslenme

BESLENME

Ara ve ana öğünlerde makro besin alımını arttırmalısın.

Supplement

SUPPLEMENT

Uygun suplementi kullanmak kalori miktarını ve gücünü arttıracaktır.

Supplement Önerileri

PRE-WORKOUT

Pre-Workout ürünlerinin temel amacı motivasyonu arttırmaktır. Performans arttırıcılar aynı zamanda besinlerin kaslara daha hızlı taşınmasında yardımcı olurlar. Böylece kaslar da daha hızlı gelişir.

PROTEİN

Kas gelişimi için protein zorunludur. Özetle protein olmadan gelişim olmaz. Zor kilo alan sporcular için düşük kalorili izole ürünler yerine kompleks proteinler daha uygundur. Ayrıca gece boyunca 8 saate kadar beslenme içi kazein proteinlerinin de yatmadan önce kullanılması gerekir.

KARACİĞER SAĞLIĞI & DETOKS

Bu kategorideki ürünler doğal yollardan atılamayan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlaması bakımından önemlidir. Genel vücut sağlığını ve karaciğer, böbrek, mide, idrar yolları, akciğer gibi organların fonksiyonel ve düzgün çalışmasına katkıda bulunur. Antioksidan vitaminler olarak bilinen A, C, E vitaminleri ile bitkisel içerikli ürünlerin kullanılması karaciğerin temizlenmesi için gereklidir.

KREATİN

Kreatin daha fazla kas gücü ve kütle demek. Daha güçlü olunduğunda daha ağır antrenmanlar yapılabilir ve geri dönüş olarak da daha fazla kas gelişimi elde edilir.

GAINER

Kilo almakta zorlananlar için en ideal üründür. Yeteri kadar beslenip, antrenman yaptığınız halde hacim kazanamıyorsanız iyi bir gainer hacim için gerekli kaloriyi sağlayacaktir.

GROWTH

Yeterince büyüme hormonu salgıladığında gelişimin hız kazanacaktır. Yatmadan önce kullandığın iyi bir hormon tetikleyici ürün hedefine daha çok yaklaştırabilir.