Futsal - Salon Futbolu

FUTSAL

Atletik performans istiyorsan git ve saldır. Sonuçları maksimize etmek için sağlıklı ve dengeli bir vücuda sahip olman gerektiğini unutma.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Maç nasıl gelişecek asla tahmin edemezsin. Bu yüzden antrenmanlarını farklı kas gruplarını çalıştıracak şekilde çeşitlendirmelisin. Kuvvet antrenmanları, kardio ve teknik antremanları aksatmamalısın.

Beslenme

BESLENME

Performansının önemli bir göstergesi olacaktır. Enerji için, sahaya çıkmadan 2-3 saat önce karbonhidratlı besinler ideal olurken kaslarını geliştirmek için protein kaynaklı besinler uygun olacaktır.

Supplement

SUPPLEMENT

İhtiyaçların doğrultusunda besin takviyesi almalısın. Kas kütlesini ve kemikleri korumak ilk hedeflerin olmalı.

Supplement Önerileri

GÜÇ

Hız, yüksek ivme, kuvvet görevin ne olursa olsun bu üçlüye mutlaka ihtiyacın olacak. Daha güçlü olabilmek için kaslarına daha fazla besini taşıman şart.

GELİŞMİŞ DAYANIKLILIK

Maç boyunca efor harcamaya hazır olmalısın. Çoğu maçın kaderi son 15 dk da çiziliyor bu yüzden enerjinin oyun sonuna kadar yeteceğinden emin olmalısın.

TOPARLANMA

Yoğun eforun ardından glutamin kasların yıkılmasını önleyecektir. Beraberinde dengeli ayarlanmış protein ve karbonhidrat karışımı toparlanma için gereklidir. Özellikle daha oynanacak oyun varsa.

EKLEM SAĞLIĞI

Bağları ve eklemeleri olası sakatlıklara karşı güçlendirmek gerek. Bunun için glucosamine gerekli onarımı eklemlerinde gerçekleştirecektir.