Futbol

FUTBOL

Maç sırasında enerjik kalmak takım için yapabileceğin en iyi şey. Pozisyonlara odaklanmalı ve yapabileceğinin en iyisini ortaya koymalısın.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Sahadaki pozisyonuna göre antrenmanları çeşitlendirmelisin. İnterval koşularla dayanıklılığını artırabilir saha antrenmanları ile de topa olan hakimiyetini artırabilirsin.

Beslenme

BESLENME

Performansının önemli bir göstergesi olacaktır. Enerji için, sahaya çıkmadan 2-3 saat önce karbonhidratlı besinler ideal olurken kaslarını geliştirmek için protein kaynaklı besinler uygun olacaktır.

Supplement

SUPPLEMENT

Stabil ve yüksek performans için karbonhidratlar iyi birer enerji kaynağı olacaktır. Eksik olduğun alanları belirleyerek besin takviyesi kullanımını çeşitlendirebilirsin.

Supplement Önerileri

GÜÇ

Hız, yüksek ivme, kuvvet görevin ne olursa olsun bu üçlüye mutlaka ihtiyacın olacak. Daha güçlü olabilmek için kaslarına daha fazla besini taşıman şart.

DAYANIKLILIK

90 dakika boyunca efor harcamaya hazır olmalısın. Çoğu maçın kaderi son 15 dk da çiziliyor bu yüzden enerjinin oyun sonuna kadar yeteceğinden emin olmalısın.

TOPARLANMA

90 dakikalık yoğun eforun ardından glutamin kasların yıkılmasını önleyecektir. Beraberinde dengeli ayarlanmış protein ve karbonhidrat karışımı toparlanma için gereklidir. Özellikle daha oynanacak oyun varsa.

EKLEM SAĞLIĞI

Bağları ve eklemeleri olası sakatlıklara karşı güçlendirmek gerek. Bunun için glucosamine gerekli onarımı eklemlerinde gerçekleştirecektir.