Fitness Grup Dersleri

FITNESS DERSLERİ

Grup halinde spor yapmaktan hoşlanıyorsan fitness dersleri oldukça iyi bir alternatif. Canlandırıcı ve enerji verici etkisiyle daha zinde kalabilirsin. Aşağıdaki ipuçlarını izleyerek bu etkiyi ikiye katlayabilirsin.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Farklı derselere katılarak farklı kas guruplarında disiplin oluşturmalısın. Haftada yapacağın 30-60dk'lık maksimum 4 gün yapılan grup dersleriyle fit görünüm kazanman mümkün.

Beslenme

BESLENME

Ders öncesindeki öğün için karbonhidrat tercih etmelisin. Ders 30 dk'dan kısa sürecekse basit karbonhidratlar daha uzun sürecekse kompleks karbonhidratlar senin için uygun olacaktır.

Supplement

SUPPLEMENT

Yoğun tempoda öğünleri kendin hazırlayamıyorsan supplement kullanarak gerekli besinleri alman gerekecek. Dışarıda sağlıklı besin bulmak zor olacağından besin takviyeleri protein başta olmak üzere ihtiyacın olan makro besinleri sağlayacaktır.

Supplement Önerileri

DERS ÖNCESİ

Ders uzun ve yorucu geçecekse olabildiğince enerji depolaman gerekecek. Enerji barları haff ve kullanışlı bir ara-öğün olarak mükemmel bir tercih olacaktır.

DERS ESNASINDA

30 dakikadan fazla ve yoğun geçen dersler için kaslara ihtiyacı olan besini vermen gerekir. Dersin sonunu getirebilmen için bol su ile hazırlanmış BCAA karışımı yeterli olacaktır.

DERS SONRASI

Spor sonrası ders boyunca kaybettiğin makro besinleri ve mineral tuzlarını tekrar kazanman gerekir. Whey protein ve glutamin ile hazırlanmış bir shake ihtiyacına cevap verecektir.

KİLO VERME

Öncelikli hedefin kilo vermek ise derslere başlamadan önce alacağın l-karnitin yağ yakmanı sağlarken aynı zamanda enerji de verecektir.

ZİNDELİK & KAS GELİŞİMİ

Besinlerle birlikte aynı zamanda supplement olarak protein kullanımı kasların gelişebilmesi için büyük önem taşır. Gün içerisinde protein ağırlıklı beslenme her zaman mümkün olmadığından zaman salınımlı protein tozu desteği uygun olacaktır. Ayrıca multivitamin ve Omega 3 zinde kalmana yardımcı olacaktır.