Dans Sporları

DANS SPORLARI

Dansçılar formlarını ve vücutlarını korumak için diyet yapmak zorundadırlar. Vücudun yağsız şeklini koruyabilmek için alınması gereken bazı temel besin maddelerini alamadıklarından supplement olarak alınması zorunludur. Maksimum enerji ihtiyacının karşılanması ve sakatlanmaların önüne geçilmesi gerektiğinden güçlü kasların önemi büyüktür.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Dans esnasında en fazla çalıştırdığınız kas gurubu doğrultusunda bölgesel antrenman en doğru çalışmadır. Güçlü kaslar aynı zamanda incinmelerin önüne geçecektir.

Beslenme

BESLENME

Makro besinler olmadan uzun günler geçirmemelisin. Gün içinde birden fazla yaptığın ara öğünlerle iştahı kontrol altına alabilirsin. Hidrasyon önemli olduğundan yanında sürekli su bulundurmalısın.

Supplement

SUPPLEMENT

Öğünlerinde karşılayamadığın besinleri supplementler yardımı ile almalısın. Kas kütlesini artıracak, fiziksel zindelik verecek, ve eklemlerini koruyacak ürünler senin için ideal olacaktır. Ayrıca toparlanma süreci de recovery ürünleriyle kısaltılabilir.

Supplement Önerileri

KİLO KONTROLÜ

Kilo kontrolü dançılar için önemli bir nokta. Formda ve doğru kiloda kalabilmek için yağ yakıcılar doğru tercih.

KAS GÜCÜ

Özellikle zıplama ve hareketliliğin yoğun olduğu zumba gibi danslarda yeterli kas gücüne ihtiyacın var.Protein kullanımı sağlıklı kas gelişimi için ideal, üstelik antrenman sonrası toparlanmaya da yardımcı.

ENERJİ & TOPARLANMA

Uzun süren ders ve antrenmanlar sonunda glutamin - su karışımı ideal bir tercih. Bitkinliği önleyip toparlanmaya yardımı olacaktır.

ATLETİK & EKLEM SAĞLIĞI

Yoğun antrenman dönemlerinde bazı teknik hareketler ve zıplamalar vücudunuzda fiziksel aşınmaya sebep olabilir. Bedeninizi inflammasyonlara karşı koruyun ve eklemlerinizi bu ürünlerle güçlendirin. Multivitaminler zinde kalmak için iyi bir tercih.