Dağcılık

DAĞCILIK

Doğanın bir parçası olmak istiyorsan, zorluklarına ve süprizlerine karşı hazırlıklı olmalısın. Tüm algılarını olabildiğince açıp macera için hazırlanmalısın.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Aşırı yük ve adaptasyon izlediğin temel ilke olmalı. Doğanın gizemine hazırlıklı olabilmek için kısa periyotlar içinde yoğun antrenman programları seni hazırlıklı yapacaktır.

Beslenme

BESLENME

Tırmanış esnasında suyu yanından ayırmamalısın. Karbonhidratlı besinlerle enerji depolarını doldurup, proteinli besinlerle kas kütleni artırabilirsin.

Supplement

SUPPLEMENT

Çantanda protein bar ve enerji jellerine yer açmak bitkin düşmemek için iyi bir çözüm olacaktır. Ayrıca uzun süren tırmanışlar için karbonhidrat ve mineral tuzları içeren supplementler tırmanış esnasında kaybettiğiniz besinleri geri kazandıracaktır.

Supplement Önerileri

TIRMANIŞ ÖNCESİ

Enerji depolarını doldurmalısın. Kreatin, tırmanış boyunca performans ve gücünü arttıracak iyi bir tercih olabilir. Verimli bir tırmanış için uzun süre stabil enerjiye ihtiyacın olacak.

TIRMANIŞ MOLALARINDA

Tırmanma molalarında az yer kaplayıp fazla enerji veren; besin değeri yüksek ürünlere ihtiyacın var. Çantanda eneji jelleri ve barlar için yer açmalısın.

TIRMANIŞ SONRASI

Vücudun kaybettiği mineral tuzlarını geri kazanman gerekecek. Aktivite sonrası whey + karbonhidrat içerikli bir shake ihtiyacın olan yenilenmeyi karşılayacaktır. Ayrıca amino asitleri alarak kas kütlene katkıda bulunabilirsin.