Crossfit Supplementleri

CROSSFIT

Doğru beslenme; vücut ağırlığı ile ve ağırlıkla yapılan antrenmanının anahtar elemanıdır. Doğru diyet uygulama cross training in önemli bir parçasıdır. Egzersizlerde bir ileri seviyeyi zorlamak istiyorsanız besin takviyeleri de bu sporda kullanılmalıdır.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Hiç bir spor geçmişin yoksa halterle güç antrenmanlarına başla. Crossfit dünyasından içeri girdiğinde dayanıklılık antrenmanları ile devam et. Uzun ve yorucu bir yolculuk olacak ancak buna değer!

Beslenme

BESLENME

Bu spor için oluşturulmuş diyetlerden birini seç. Paleo, Zone, Atkins, vs.. Uzun süre uygulayabildiğin taktirde hepsi geçerli. Ortak noktaları ise basit: İşlenmiş yiyeceklerden uzak durarak temiz beslenmek!

Supplement

SUPPLEMENT

Şart! Bu yoğunlukta sporlar için alabildiğin tüm yardımı almalısın. Seçmiş olduğun supplementler antrenmanda bir fazla tekrarı yapıp yapamayacağın konusunda belirleyici olacak. Aldığın besinlere dikkat et, kullandığın supplementlere ise daha çok!

Supplement Önerileri

PERFORMANS

Antrenmana olabildiğince hazırlıklı çıkmalısın. Zira tekrar sayısı, ağırlık ve yapılan hareketler crossfitte değişkendir. Yeterli dozda protein, creatine, beta alanin ve arjinin ihtiyacın olan performansı ve odaklanmayı sağlayacaktır.

DAYANIKLILIK

Uzun süreli antrenmanlar için geri kazanım önemli. BCAA ve karbonhidrat içerikli ürünleri göz önünde bulundurman gerekir. Terle atılan mineralleri geri kazanmak ve kas dokusuna gerekli besinleri taşımak için önemli.

TOPARLANMA

Zorlu geçen antrenman sonrası kaybettiklerini geri kazanmak için temel ihtiyacın olan karbonhidrat, protein ve glutamin karışımı. Spordan hemen sonra hasar gören kas dokularını tamir etmek için bunlara ihtiyacın olacak.

EKİPMAN

Crossfit'de senin neyin beklediğini bilemezsin. Olası incinmeleri engellemek için ağırlık kemerlerinden, crossfit ayakkabılarına, atlama ipinden eldivene kadar herşeyi bulundurmalısın.