Kas Kütlesi Artışı

KAS KÜTLESİ ARTIŞI

Kas kütlesini artırmak için temel prensip doğru diyet ve kuvvet antremanının uygulanmasıdır. Yıkımı engellemek için yeterli dinlenme şarttır. Hedeflerine daha hızlı ulaşabilmek için besin takviyeleri bu süreçte sana yardımcı olabilir.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Kasların hacmen gelişim sağlamasını istiyorsan yüksek tekrarlı antrenmanları tercih etmelisin. Kuvvet artışı içinse 4-6 tekrarlı dayanıklılık antrenmanları ideal olacaktır. Farklı antrenman düzenleri ile hacim ve kuvvet dengesini bulabilirsin.

Beslenme

BESLENME

Temel besin kaynağı olarak proteinlerden faydalanmalısın. Kasların için proteinin hayati olduğunu unutmamalısın. Yağsız kas kütlesi için düşük karbonhidratlı bir diyet senin için ideal olacaktır.

Supplement

SUPPLEMENT

Kas dokusuna yeterli besinleri taşıyacak ürünleri tercih etmelisin. Ayrıca performans artırıcı ürünler ve kreatinler aşırı besleme için ideal olacaktır. Vücut geliştirme için temel besin kaynağın protein olmalı! Bunu aklından çıkarmamalısın.

Supplement Önerileri

PRE-WORKOUT

Pre-Workout ürünlerinin temel amacı motivasyonu arttırmaktır. Performans arttırıcılar aynı zamanda besinlerin kaslara daha hızlı taşınmasında yardımcı olurlar. Kaslara iletilen daha fazla besin ve daha fazla oksijen hızlı gelişimi destekler ve antrenman esnasında patlayıcı gücü arttırır.

PROTEİN

Protein olmadan kas gelişimi mümkün değildir. En fazla verim spordan hemen sonra whey yada beef protein ile kazanılır. Ayrıca uyumadan alınan kazein proteini ile kaslar gece boyunca beslenecektir. Vücut geliştirme konusunda ciddiysen kas dokusunu gün içerisinde proteinsiz bırakmaman gerekir.

KARACİĞER SAĞLIĞI & DETOKS

Bu kategorideki ürünler doğal yollardan atılamayan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlaması bakımından önemlidir. Genel vücut sağlığını ve karaciğer, böbrek, mide, idrar yolları, akciğer gibi organların fonksiyonel ve düzgün çalışmasına katkıda bulunur. Antioksidan vitaminler olarak bilinen A, C, E vitaminleri ile bitkisel içerikli ürünlerin kullanılması karaciğerin temizlenmesi için gereklidir.

KREATİN

Kreatin daha fazla kas gücü ve kütle demek. Daha güçlü olduğunda daha ağır antrenmanlar yapılabilirsin ve geri dönüş olarak da daha fazla kas gelişimi elde edersin.

div id="supplement-holder" class="grid12-12">

GLUTAMİN

Kas dokusunda en fazla bulunan amino asit glutamindir. Yoğun antrenman dönemlerinde besinlerden almak mümkün olmayabilir. Bu durumda alacağın glutamin takviyesi kas kütlesi artışı ve toparlanma aşısından sana fayda sağlayacaktır.

div id="supplement-holder" class="grid12-12">

BCAA

Vücutta sentezlenmeyen amino asitler spor sonrası kullanımlarda kas kütlesini doğrudan desteklemektedir. Lösin izolösin ve valin içeriği ile BCAA ürünleri gerekli kazanımı sana en hızlı yönden sağlayacaklardır.

HORMON TETİKLEYİCİLER

Yeterince büyüme hormonu salgıladığında gelişimin hız kazanacaktır. Yatmadan önce kullandığın iyi bir hormon tetikleyici ürün hedefine daha çok yaklaştırabilir.