Bisiklet

BİSİKLET

Enerji! İhtiyaç listenin en başında. Tüm dikkatin bisikletin ve parkurda olmalı. Dik yokuşların olduğu yeni parkurlar için dayanıklılığını artırman gerekir.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Performansını yükseltmek için farklı antrenman türlerini takip edebilirsin. Önceliğin ise bisiklete her durumda hakim olmayı öğrenmek. Daha sonra farklı programları uygulayabilirsin.

Beslenme

BESLENME

Temel enerji kaynağı olarak karbonhidrat bakımından zengin ürünleri tercih etmelisin. Özellikle antrenmanlardan önce ve sonra karbonhidratlı yiyeceklerle enerji depolarını doldurmalısın.

Supplement

SUPPLEMENT

Temel enerji kaynağı olarak karbonhidrat içerikli ürünler tercih etmelisin. Ayrıca terleme yolu ile dışarı attığın mineral tuzlarını geri almalısın. Kafein içerikli bir ürün ise bisiklet üzerinde çevireceğin ekstradan pedal anlamına gelir. Özellikle kuvvetli bacak kasları için ise protein tozları iyi bir çözüm olacak.

Supplement Önerileri

AKTİVİTE ÖNCESİ

Uzun süre fiziksel efor gerektiren sporlarda karbonhidrat ağırlıklı beslenme kaçınılmazdır. Kompleks bir protein tozu ile karbonhidratın etki alanı pekiştirilip yeterli enerjinin üretilmesini hedeflemelisin.

AKTİVİTE ESNASINDA

Enerji kaynağı shakeleri bisiklet üzerinde hazırlayıp tüketmek zor olacağından jel ve enerji seviyesi yüksek protein barları kullanabilirsin.

AKTİVİTE SONRASI

Bisikletten indiğinde önceliğin vücudun kaybettiğini geri kazanmak olmalı. Bu durumda iyi oranlanmış protein & karbonhidrat içerceği en temel ihtiyacın.