basketbol

BASKETBOL

Atletik performans istiyorsan git ve saldır. Sonuçları maksimize etmek için sağlıklı ve dengeli bir vücuda sahip olman gerektiğini unutma.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Maç nasıl gelişecek asla tahmin edemezsin. Bu yüzden antrenmanlarını farklı kas gruplarını çalıştıracak şekilde çeşitlendirmelisin. Kuvvet antrenmanları, kardio ve teknik antremanları aksatmamalısın.

Beslenme

BESLENME

Öğünleri ana ve ara öğünlere bölmek akıllıca olacaktır. Su mataranı antrenman esnasında ya da dışarıda yanından ayırmamalısın.

Supplement

SUPPLEMENT

İhtiyaçların doğrultusunda besin takviyesi almalısın. Kas kütlesini ve kemikleri korumak ilk hedeflerin olmalı.

Supplement Önerileri

GÜÇ

Hız, yüksek ivme, kuvvet görevin ne olursa olsun bu üçlüye mutlaka ihtiyacın olacak. Daha güçlü olabilmek için kaslarına daha fazla besini taşıman şart.

KAS KÜTLESİ

Güçlü kaslar ve refleksler sayesinde oyunun kaderini değiştirebilirsin. Kompleks amino asitler sayesinde kas kütleni artırabilirsin.

TOPARLANMA

Yoğun eforun ardından glutamin kasların yıkılmasını önleyecektir. Beraberinde dengeli ayarlanmış protein ve karbonhidrat karışımı toparlanma için gereklidir. Özellikle daha oynanacak oyun varsa.

EKLEM SAĞLIĞI

Bağları ve eklemeleri olası sakatlıklara karşı güçlendirmek gerek. Bunun için glucosamine gerekli onarımı eklemlerinde gerçekleştirecektir.