Amerikan Futbolu Ürünleri

Amerikan Futbolu

Yüksek atletik performans istiyorsan saldırıya geçmen gerekir. Sonuçları maksimize etmek için vücudunun sağlıklı ve dengelenmiş olması gerekir. Amerikan futbolu zeka ve çeviklik ile oynanır.

İpuçları
Bu ipuçlarını takip edin ve gelişime başlayın!
Antrenman

ANTRENMAN

Her oyunda seni ne bekliyor bilemezsin. Bunun için farklı durumlara karşı hazırlıklı olmakta fayda var. Bu yüzden antrenmanını çeşitlendirmelisin. Önüne çıkabilecek farklı zorluklardaki maksimum kas gücü ve enerji sistemi sınavına hazırlıklı olmalısın. Kardiyo, ağırlık antrenmanları, ve teknik antrenmanları düzenli olarak yap. En fazla nerede eksiğin varsa o antrenmana daha fazla yoğunlaşabilirsin.

Beslenme

BESLENME

Günde en az 4-5 öğün yediğinizden emin olun. Aldığınız besinler protein, karbonhidrat ve yağ bakımından zengin olmalı. Yağ asitleri sindirimi ve kan akışını yavaşlatacağından antrenman öncesi ve sonrası yağsız beslenmeye dikkat edin. Sakın susuz kalmayın ve her zaman yanınızda su bulundurun. Dehidrasyonu önlemek için antrenman esnasında Amerikan Futbolu kaskını çıkarmadan kullanabileceğiniz uygun bir matara edinin.

Supplement

SUPPLEMENT

Takviyeleri kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanın. Eklemlerin sağlamlığı ve kas kütlesinin korunmasının Amerikan Futbolunda önceliği olduğunu unutmayın.

Hedefinize ulaşmak için ürün önerileri

GÜÇ

Güç! En fazla ihtiyacın olan temel unsur. Gücün arttıkça patlayıcı kuvvetin, hücum seviyen, ve hızın artacaktır. Kreatin ve performans arttırıcı ürünler ilk tercihin olmalı.

BULKING

Sahadaki pozisyonunu göz önünde bulundurarak daha dayanıklı olabilmek için farklı dönemlerde karbonhidrat yüklemesi yapmalısın. Bu dönemlerde ağırlık antrenmanları ile maksimum kuvvet kazanmayı hedefleyebilirsin.

DAYANIKLILIK

Amino asitler ve whey bitkinliğini önlemek ve uzun antrenmanlar için en ideal ürünlerdir. Bu ürünlerle dayanıklılığını arttırabilirsin.

TOPARLANMA

Önünde oynanacak daha çok oyun ve yapılacak antrenman varsa; dengeli protein ve karbonhidrat kullanımı ile en hızlı şekilde toparlanman gerek.