Spirulina (Su Yosunu)

Spirulina (Su Yosunu)

Spirulina (Su Yosunu) Nedir?

Spirulina protein, mineral ve vitamin gibi temel ihtiyaçları karşılamak için kullanılan bir siyanobakteri türüdür. Su ile temas ettiği anda genişleyen bir hücre yapısı olduğu için midede hacim kaplar ve tokluk hissine neden olur. Bu, iştahın düzenlenmesi ve kilo kontrolü için önemli bir faktördür.

Devamını oku..

3 Ürün

sayfa başı

3 Ürün

sayfa başı

Srirulina (Su Yosunu) Ne İşe Yarar

Spirulina protein (%60 protein içerir), vitamin ve mineraller (betakaroten, B12 vitamini, çinko, bakır, demir ve selenyum) bakımından zengin bir maddedir. Protein içeriğinin zengin olmasının yanı sıra, tüm temel amino asitleri içerdiğinden, maddenin biyolojik değeri çok yüksektir. Bu ürünün yüksek protein yüzdesi, kas sentezi ve rejenerasyonu açısından çok önemli bir role sahip olmasını sağlar.

Spirulina, beyinsel performans açısından çok önemli besin öğeleri olan vitaminler ve yağ asitleri bakımından da zengin olduğundan, bu ürünün tüketimi konsantrasyonu ve hafızayı geliştirmeye yardımcı olabilir.

Bu bakterinin yapısı suyla temas ettiği anda genişlemeye başlar ve hacmi artar. Çoğu besinsel life benzerlik gösteren bu özellik, tokluk hissinin yakalanmasına ve iştahın azalmasına katkıda bulunurken, besin sanayinde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenlerden ötürü, spirulinayı tamamlayıcı bir ürün olarak kullanmak, obezite ve fazla kilolarla mücadelede kişiye büyük yarar sağlar.

Spirulina’nın besinler değerleri vücudun antioksidan savunma sistemini ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkilere sahiptir. Spirulina tüketiminin aynı zamanda kolesterol seviyelerini düşürerek kardiyovasküler bir koruma sağladığına dair de bulgular mevcuttur.

Spirulina’nın Temel Faydaları Nelerdir?

  • Birincil dereceden protein kaynağıdır
  • Antioksidanlar açısından zengin bir içeriğe sahiptir
  • Vücudun savunma mekanizmalarını tetikleyici bir rol oynar
  • Tokluk hissi sağlar
  • İştah kontrolünü kolaylaştırır
  • Kilo vermeye yardımcı olur
Dikkat - Olası Yan Etkiler
  • Besinsel tamamlayıcı maddeler, çeşit içeren, dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.
  • Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
  • Hassas bünyelerde karın kasılmaları, mide bulantısı ve ishal görülebilir.